Díky přísným „A“ limitům světové plavecké federace, musel Franta společně s trenéry Jezberou a Baumrtem pozměnit přípravu tak, aby byl po pouhých pár týdnech tréninku schopný atakovat své osobní a zároveň české rekordy, kterých dosáhl právě až na vrcholných akcích.

Jako první se o limit pokusil na 200 metrů znak. Tam měl úlohu nejtěžší, osobní rekord má jen o dvě setiny lepší než limit „A“. V budapešťském finále doplaval šestý v čase 1:54,35 a za limitem zaostal o rovnou sekundu. Jeho silnější disciplíny – padesátka a především stovka – ho však ještě čekaly.

Limit na 50 metrů znak atakoval již v rozplavbách časem 24,02, zapotřebí však bylo plavat ještě o čtyři setiny rychleji. To se podařilo v odpoledním finále, ve kterém dohmátl sedmý za 23,92. Pouhé tři setiny od vlastního českého maxima.

Samuel Jokl se narodil mamince Kateřině Joklové a tatínkovi Liboru Novému z Kadaně  12.10.2018 v 10:19 hodin. Měřil 48 cm a vážil 2,93 kg.
Vítáme vás na světě! Nově narozená miminka na Chomutovsku

Do své nejsilnější disciplíny, 100 metrů znak, už mohl vstoupit uvolněnější, protože letenku do Číny si zajistil už o den dříve. I zde se probojoval do finále, ve kterém obsadil páté místo a časem 51,38 s přehledem splnil požadované přísnější kritérium. Kromě limitů posbíral i cenné skalpy světových znakařů, kteří se na evropských či světových šampionátech dokázali prosadit i medailově. Tím nejcennějším byla polská hvězda a bývalý evropský rekordman na 200 metrů znak Radoslaw Kawecki, který během své kariéry dokázal posbírat již osmnáct světových či evropských medailí na znakových tratích.

Mistrovství světa v plavání v krátkém bazéně se v Číně uskuteční 11. až 16. prosince 2018.

V. Dvořák