Jedna plastová Toi Toi toaleta vedle druhé a kolem nich typický oblak zápachu chemie a výkalů. Vedle toho návštěvníci Kamencového jezera, kteří zatínají zuby, protože zaplatili plnou cenu, přesto ale nemohou využívat záchody v areálu. Takové situaci chce předejít chomutovský magistrát, proto by rád přednostně koupil záchody a kanalizaci, které stále vlastní společnost CV Relax.

Radní už doporučili zastupitelstvu, aby schválilo odkup za cenu podle znalce, tedy 5,8 milionu korun. Rozhodnout mají na pondělním zasedání. Zda se obě strany shodnou, je však nejisté. Dva roky se nemohou domluvit na ceně za veškerý majetek společnosti, který po ní na jezeře zůstal. Na březnovém zasedání navíc zastupitelé odklepli částku, s níž společnost CV Relax a její jediný akcionář Zdeněk Fojtík nesouhlasí.

„Spory o cenu majetku v areálu Kamencového jezera ale nesmí mít vliv na návštěvníky. Město podniká kroky, aby se tak nestalo. Například znovu vstupuje do jednání se společností CV Relax,“ uvedl náměstek chomutovského primátora David Dinda. „Budeme činit kroky, které by této situaci zabránily nebo ji v maximální míře eliminovaly. Nechceme pro návštěvníky nekomfortní řešení v podobě mobilních toalet,“ ujistil.

Seznam majetku, který je potřeba vypořádat, obsahuje na 30 položek. Málokterá však trápí město i vedení areálu tak, jako právě toalety a kanalizace. „Jestliže nebudou naše nějaké ze stánků, přežijeme to. Pokud si společnost CV Relax nezajistí prodejce, stánky v majetku města otevřeme,“ podotkla ředitelka zooparku a tím i Kamencového jezera Věra Fryčová.

„Kanalizace a toalety v areálu jsou ale bolavým místem. Neumím si představit, že vedle nich postavíme toiky, které si pronajmeme,“ dodala.

Loni byly záchody otevřené díky krátkodobé nájemní smlouvě. Takto by to bylo řešitelné i letos. Problémem je ovšem požadovaná cena. „Pan Fojtík už nenabízí takovou cenu jako loni. Je ještě vyšší, než kdybychom na sezonu objednali toiky. A ty by vyšly skoro na půl milionu,“ dodala bez upřesnění aktuální nabídky.Co nejvčasnějším odkupem toalet a kanalizačního systému by se tak vyřešila jedna z nejzásadnějších věcí v provozu areálu.

Společnost CV Relax získala Kamencové jezero i s příslušenstvím do pronájmu v roce 2008. Město smlouvu vypovědělo předčasně v roce 2016, kdy hrozilo, že provozovatel areál neotevře. Od té doby se táhnou jednání o ceně mezi městem a společností. Před rokem se zastupitelé shodovali na částce 32 milionů korun, letos v březnu však odsouhlasili, že nabídnou 18 milionů korun. Částku pokrátili například o dotace, které společnost získala.

Vůči takovému návrhu se vymezil právní zástupce společnosti CV Relax Daniel Volák, který se odvolal na znalecký posudek. „Považuji to za nekorektní jednání ze strany města, což si ponese důsledky,“ uvedl.