Řadíte se mezi opravdové gurmány? Pak určitě zbystřete! Již za dva týdny si můžete užít pravé maďarské hody. Restaurace Mertin totiž připravila Dny maďarských specialit. Dva čtenáři Chomutovského deníku si budou moct maďarský večer s hudbou užít i se svými partnery zcela zdarma. Večery budou probíhat v pátek 12. a v sobotu 13. dubna.

Celý večer bude probíhat formou rautu. Bude připravena tradiční maďarská rybí polévka, deset lákavých hlavních chodů, pět netradičních příloh, dva pro Maďary neodmyslitelné dezerty a také obložené mísy s maďarskými specialitami. Každý bude moci ochutnat, co se do něj vejde. „Určitě nevynechte Harcsapaprikás, tedy sumce na paprice, Pásztortarhonyu- těstoviny smíchané s klobáskou a bramborami či Betyáros sertésborda vepřovou roládu plněnou klobáskou," láká organizátorka akce a zároveň provozovatelka Restaurace Mertin Petra Bůžková.

Všichni zájemci se mohou těšit nejen na tradiční maďarské pokrmy, ale také na malou ochutnávku maďarských vín a především výbornou maďarsko-slovenskou cimbálovou kapelu Szöllosy gipsy band. Právě kvůli muzice a prostorům se maďarské večery odehrají poprvé mimo Mertin. „Celý večer bude probíhat v bývalém Švermáku na náměstí 1. máje. Vejde se tam více hostů, je tam lepší akustika a především bude možné využít taneční parket," vysvětluje Bůžková.

Tím to ale nekončí. Lístky v ceně pět set korun jsou totiž slosovatelné. Připravena je bohatá tombola a rychlokurz vaření maďarských specialit se šéfkuchařem Csorbou Lászlem, který bude autorem celého večerního pohoštění. „Maďarská kuchyně není jen o ostrém jídle. Každý si v ní něco vybere," láká Bůžková.

Od 11. do 19. dubna pak přímo v Restauraci Mertin probíhají Dny maďarských specialit, které budou nabízené v denním menu.

Kdo chce tuto kuchyni poznat, může si své místo na večerech rezervovat na telefonním čísle 775 215 189 nebo soutěžit s Chomutovským deníkem. Příští týden vyjde ve dvou vydáních Chomutovského deníku kupon, který stačí vystřihnout, připsat kontakt a dopravit do redakce. Můžete si vybrat ze dvou dnů, na každý vylosujeme jednoho výherce, který získá dvě vstupenky. Zároveň tím začínáme naší velkou čtvrtletní soutěž, na jejímž konci získá ten nejaktivnější XBOX Kinect (více ZDE)!

Promo: Maďarské dny