Vyplývá to z měsíčního výhledu počasí, který zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Až do pátku minulého týdne bylo mimořádně teplo a na několika místech republiky byly překonány teplotní rekordy. Zaznamenány byly teploty i přes 30 stupňů Celsia. Od soboty se ale citelně ochladilo.

V pondělí bude podle krátkodobé předpovědi ČHMÚ deset až 14 stupňů a v úterý jen devět až 13 stupňů. Potom budou teploty kolísat. Ve čtvrtek mohou vystoupat až na 20 stupňů, ale v pátek a o víkendu zase klesnout k 11 stupňům.

Prudký vítr lámal stromy v Heřmanicích u Nové Paky.
Fabienne lámala stromy, zastavila vlaky a nadělala spostu práce energetikům

V dalších třech týdnech, od 1. do 21. října, se budou týdenní průměry denních teplot pohybovat kolem 15 nebo 16 stupňů. V noci se podle meteorologů mohou vyskytovat přízemní mrazíky.

Objem srážek bude v příštích čtyřech týdnech v dlouhodobém srovnání průměrný až podprůměrný. Nejsušší bude podle ČHMÚ tento týden a také týden od 15. do 21. října.

Muzeum čs. opevnění Na Kočičáku v rámci projektu „Na Kočičáku to žije 1938-2018“ ukázalo široké veřejnosti Všeobecnou mobilisaci. Zájem byl během celého dne veliký a podle odhadů organizátorů čítal více jak 500 návštěvníků.
OBRAZEM: Chvíle hrdosti a zmaru prožili znovu. Na Kočičáku proběhla mobilizace