NEMOCNÝ ALE VESELÝ. Matěj Volf na fotografii z letošního srpna na rodinném výletě v Lešné. Jak je z ní i dalších rodinných fotografií patrné, jeho oblíbenými postavičkami jsou Mimoni.Už nikdy neskočí do bazénu. Už ani tempo. Ani oblíbené Mimoně si nepustí. Tomuhle příběhu nebylo souzeno mít dobrý konec.

Matěj Volf prohrál se soupeřem, kterého nemohl porazit. A přitom tolik bojoval!

Vážnou nemoc mu diagnostikovali v lednu 2015. Podstoupil náročnou a dlouhou chemoterapeutickou léčbu. Následovala radioterapie. Musel přerušit školu, musel přestat sportovat. Na začátku letošního roku pak absolvoval šestitýdenní alternativní léčbu na soukromé klinice v Německu. Na tu rodina získala peníze díky sbírce, kterou vyhlásilo město a do níž lidé z celé republiky přispěli dohromady milion korun. S jeho otcem jsme mluvili, když se v únoru vrátili (můžete číst ZDE)

Přesto se tělo třináctiletého chlapce nedokázalo zákeřné chorobě ubránit. Zemřel v sobotu 21. května v nemocnici. Vzkaz jeho otce na facebooku vhání slzy do očí. "Vždycky jsi byl, jsi a stále pro mě budeš tím největším bojovníkem, " píše tatínek, který ještě v sobotu běžel půlmaraton. "I na tu medaili jsi čekal až ti jí přivezu a vtisknu do dlaně. Miluju tě, nikdy na tebe nezapomenu."

Další komentáře jsou zbytečné. Upřímnou soustrast rodině.