Které místo by si obyvatelé Kadaně přáli zkrášlit? Chtějí opravit některé z hřišť? Přetřít posprejovanou zeď? Prostříhat nepěkné houští, které dělá ostudu? O svůj tip se mohou podělit na bezplatné lince a zanedbané místo, které zmíní nejčastěji, bude v červnu odborně upraveno. A zadarmo.

Jinak řečeno, úpravy zaplatí v rámci projektu „Zkrášli své okolí“ televizní stanice Spektrum Home, která vysílá pro domácí kutily a milovníky zahrádkaření.

„Společnost totiž vyhlásila soutěž pro kabelové televize s tím, že ta, která uspěje, vyhrává pro své město dvacet pět tisíc korun na úpravy,“ přiblížila ředitelka Kabelové televize Kadaň Petra Dudková. Televize má na oplátku obstarat propagaci.

V tuto chvíli už má Kadaň podle všeho finance jisté. Zbývá jen vybrat lokalitu. Těch, které by si zasloužily péči je více, prostředky jsou ale omezené.

„Za dvacet pět tisíc korun se toho nedá moc udělat. Spíš by se daly přiložit k nějakému už existujícímu projektu,“ zamyslel se starosta Kadaně Jiří Kulhánek, který celou akci podpořil. „Ale i tak jsme za peníze navíc rádi,“ dodal. Podle něj by se darované finance mohly dobře uplatnit při regeneraci některého ze sídlišť. Například při obnově zeleně.

Svůj osobní tip má i ředitelka kabelové televize. „Možná by za ně šlo upravit například prostranství před 2. Základní školou. Je tam schodiště se zabudovanými truhlíky, které nejsou osázené květinami,“ nadhodila.

Před rokem by prý hlasovala pro úpravy nevzhledných houštin před vchodem do kabelové televize a kina. Soutěž byla vyhlášena i tehdy, nakonec z ní ale kadaňská kabelovka musela odstoupit. „Agentura, která vše pro televizní společnosti zajišťovala, to nedotáhla do konce. Tím, že nedodržela termíny, jsme museli spolupráci ukončit,“ vysvětlila loňský renonc Petra Dudková. Letos se televize obrátila na kadaňskou kabelovku znovu a se slibem, že bude vše dodrženo.

Své nápady, jaké místo a proč upravit, mohou Kadaňáci volat na bezplatnou linku: 800 600 104. Druhou možností je, že napíší e–mail s jasným vymezením místa, a to na adresu zkrasli.kadan@prkonektor.cz. Uzávěrka tipů je 16. června.