„Sami jsme překvapeni tímto množstvím, většinou jsme sváželi kolem patnácti tun odstrojených stromků, loni se množství zdvojnásobilo a letos jen o pár tun pokleslo," uvedl ředitel Technických služeb města Chomutova Zbyněk Koblížek.

Odstrojených stromků lidé vhodili do velkoobjemových kontejnerů 25 tun. Kontejnery byly přistavené na čtrnácti pevných stanovištích, ne všechny stromky však končily v nich. „Už jsme se přizpůsobili tomu, že někteří lidé nedonesou stromek do velkoobjemového kontejneru, ale nechají ho u kontejnerů na komunální odpad. Svážíme je tedy i z těchto míst," vysvětlil vedoucí dopravy a čištění města Samir Kharboutli s tím, že ale kvůli těmto volně odloženým stromkům musí technické služby vypravovat ke svozu nákladní vozy, čímž se zvyšují náklady.

Ze stromků nyní vznikne kompost. Nejprve se rozdrtí na malé kousky a s dalším bioodpadem svezeným z ulic Chomutova je fermentor přemění na kvalitní kompost. Ten již tradičně bude k dispozici obyvatelům města zdarma, většinou je výdej kompostu zahájen po polovině března.