Nový vůz bude typ „holka pro všechno“. Hákový systém totiž umožňuje na základní podvozek nasadit několik různých nástaveb. Z auta tak může být v létě kropička nebo vůz na svoz velkoobjemových kontejnerů, v zimě pluh se sněhovou radlicí a kdykoli odtahové nebo i fekální vozidlo.

Hydraulické rameno má nosnost deset tun a umožní vysypávat sklo ze speciálních nádob nebo právě odtah špatně zaparkovaných vozidel.

Díky nákupu nového auta budou moci technické služby vyřadit dvě dosluhující Liazky – dvacet let starou kropičku a čtrnáctiletý náklaďák používaný na odtah kontejnerů a pluhování. Kdyby musely TSmCh kupovat každý vůz zvlášť, vyšlo by to na zhruba 7,5 milionu. Navíc se ušetří peníze za opravy, které jsou u stárnoucích vozidel stále častější.

Auto bude stát do tří milionů korun, přesná částka, stejně jako značka vozidla, bude jasná až po skončení výběrového řízení. To nyní probíhá, vyhodnotit ho chtějí v únoru. „Do konce června pak chceme auto pořídit,“ dodal k tomu ředitel TSmCh Zbyněk Koblížek.

Zmíněné miliony půjdou z kasy města, zastupitelé částku uvolnili jako účelovou dotaci.