„Na konci března nám končí zimní období, ve kterém držíme neustále pohotovost a hlídáme předpovědi počasí. Letos jsme se rozhodli období prodloužit minimálně do pátku 10. dubna," uvedl ředitel příspěvkové organizace města Zbyněk Koblížek.

Sněžit začalo v Chomutově 31. března kolem šesté hodiny ranní, pár minut na to vyjely tři velké sypače, tři malotraktory a multikára. Na většině míst si s údržbou poradily jen pluhy, v problémových místech musela přijít na řadu sůl. Sněžilo pak i v následujících dnech „Průjezdnost městem komplikovali hlavně řidiči, kteří už vyměnili na svých vozech letní pneumatiky. Zablokovali několik ulic," upozornil na jeden z problémů při úklidu sněhu vedoucí údržby komunikací TSmCh Vladimír Hurník.

Sněhová vrstva komunikace pokrývala velmi rychle, sypače i malotraktory si s ní ale poradily až na překážející auta bez komplikací. Do ulic vyrazili také pracovníci technických služeb, kteří odklízeli sníh z chodníků v kopcích a na přechodech či schodištích za pomoci lopat a škrabek.

Sněžit má podle předpovědi odborníků z Českého hydrometeorologického ústavu ještě v dalších několika dnech. Technické služby proto pohotovost podle potřeby ještě prodlouží.