Moderní technika zajišťuje ve většině případů kvalitnější práci a její obsluha je navíc jednodušší. „Letos jsme zakoupili automobilovou mostovou váhu, lisovací kontejner či multikáru s univerzálním nosičem nástaveb. Vozidlo můžeme pro jeho všestrannost využívat po celý rok,” uvedl provozně-technický náměstek TSmCh Miroslav Šulta. Nová je i čelní šípová radlice, která po připojení k traktoru slouží k odstraňování sněhu.

Mostová váha v areálu skládky odpadů v Pražské ulici nahradila již nevyhovující zařízení. Udává váhu nákladních vozidel při příjezdu s odpadem a po jeho vyložení. Lisovací kontejner Technické služby dokoupily k lisu na komunální odpad.

V dalších měsících ještě pořídí zimní sypač s radlicí na již zakoupenou univerzální multikáru. S čistotou ve městě pomůže i kanalizační hydročistič nebo elektrický vysavač pro ruční úklid ulic. Plán pořizování nového vybavení zahrnuje také osobní vozidlo a software docházkového systému, který bude kompatibilní s novým informačním systémem. „Plán se ale může drobně měnit podle aktuálního vývoje finančních prostředků nebo potřeb organizace,” doplnil Šulta.