Taťkové, kteří se stále ještě cítí jako velcí kluci, si v sobotu mohou jít zařádit do Nezabylic. V 16:00 hodin tam na malém hřišti za paneláky odstartuje Den otců a dětí plný humorných soutěží. Pořádají ho Nezabyličtí ve spolupráci s obcí Hrušovany, jejichž mužské týmy sehrají netradiční fotbalové utkání. Běhat po hřišti a zvládat přihrávky budou muset v těsných dámských sukních.

Dalších soutěží už se mohou účastnit místní i přespolní pod podmínkou, že utvoří týmy ve složení jeden tatík plus libovolný počet dětí bez rozdílu věku. Tátové budou převážet své ratolesti v kolečku na čas či házet kládou. Přivázaní na pružném laně se budou snažit dosáhnout na panáka s něčím tvrdým, umístěného v bezpečné vzdálenosti. Zatímco děti budou soutěžit v pití limonád brčkem, taťkové si takto vypijí půllitr piva. Znavené soutěžící a vyhladovělé diváky pak občerství špekáčky a pečené vepřové kýty.

Pro mámy

Po velkém úspěchu prvního chomutovského Fler jarmarku je tu další. Kostel sv. Ignáce na náměstí 1. máje bude opět plný stánků s originálními výrobky více než čtyřiceti tvůrců. Téměř polovina z nich se v Chomutově představí poprvé. Nakupující se budou moci přebírat nápaditými šperky a dekoracemi, posoudit oblečení a keramiku, nazásobit se přírodní kosmetikou a obhlédnout bytový textil, hračky, fotografie a mnohé další. Fler jarmark patří k dopovodnému programu multižánrového festivalu Otevřeno.

Pro děti

Ti nejmenší z nás se dobře bavili už minulý víkend, kdy většina měst a obcí uspořádala hravé Dny dětí. Zkrátka ale nebudou ani tentokrát.

V Pětipsech a Libědicích jim na sobotu naplánovali Cestu pohádkovým lesem. Děti s rodiči se mohou vydat na malou vycházku podél potoka, kde potkají řadu pohádkových bytostí, ve 13:00 hodin. Pokud děti splní soutěžní úkoly víl, čarodějnic, vodníků a dalších postaviček, získají na konci malou odměnu. Na startu v Pětisech je čekají také atrakce jako je jízda na koních, ukázka hasičské techniky, střelba ze vzduchovky a paintballových zbraní. V cíli na dětském hřišti v Libědicích bude na děti čekat odměna, dětská diskotéka s klaunem Lojzíkem a opékání buřtů. Dospělí posedí nad občerstvení, které dodá Hospůdka u lišky.

V sobotu od 15:00 hodin se vydování také děti na zámku Červený hrádek. I tam podstoupí tajemnou Cestu pohádkovým lesem, kde budou plnit úkoly. Poté si zajezdí na koních, vyženou přebytečnou energii na trampolíně a klouzačce a dají si pečené buřty.

Pro celou rodinu

Na statku Špičák u Kadaně připravili Den otevřených dveří, který je spojený s oslavou Dne dětí a malými venkovskými trhy.

Od 9:00 do 12:00 hodin tam mohou děti soutěžit a bavit se. Pružnost a rychlost prokáží při skákání v pytli, odvahu při chůzi na chůdách a přesnost ve střelbě z luku a ze vzduchovky. Odvážnější se mohou vyškrábat na hřbet koně a užít si projížďku nebo se povozit na čtyřkolce.

Ve stejný čas se dospělí mají možnost prohlédnout statek a probírat se nabídkou farmářských trhů: nakoupí zabijačkové speciality, sušené houby, brusinky, koření, kaktusy, topinambury, uzeniny, med, obilí, ale také víno ze Stranné či takovou nezbytnost, jakou je pro zahrádku čerstvý hnůj. Děti ocení spíše to, že si budou moci koupit cukrovinky, cukrovou vatu nebo si opéct buřt u táboráku.

Odpoledne, na které připadá neformální setkání členů a příznivců MAS Sdružení Západní Krušnohoří, pořadatele vesnických trhů, se navíc bude opékat prasátko na rožni.

Na statek Špičák je možné se dostat i autobusem „Vejprťákem", stačí vystoupit na zastávce Mikulovice, statek. Pěšky je to z kadaňského Mírového náměstí ani ne půlhodina chůze.

Celé rodiny se zabaví také na Hradní slavnosti na Hasištejně. Zahájeny budou v sobotu v pravé poledne, ta nejpohlednější podívaná ale přijde ve 14:00 hodin, kdy se rozhoří bitva na motivy francouzské balady.

Slavnosti potrvají po celý víkend. Podrobnější informace ZDE.