Po druhém místě na mistrovství Evropy vytančily juniorky bronz na mistrovství světa v show dance v německé Riese. Potvrdily tak své kvality. Zbytek prestižního mistrovství taneční škole Stardance příliš nevyšel.

„Měli jsme vždycky jen dětskou formaci. Nikdy se nám nepovedlo postavit 24 juniorů,” vysvětluje šéftrenérka taneční školy Stardance Jana Zelenková. Právě proto má podle ní tento úspěch velkou cenu.

Juniorky s choreografií Vítejte v cirkusu bojovaly s dalšími osmnácti formacemi. „Pro to, aby získaly medaile udělaly úplně všechno,” chválí Zelenková. K výbornému výsledku přispěla nemalou měrou výborná choreografie, kostýmy a hudba.

Díky účasti na mistrovství již nyní vědí, na čem ještě více zapracovat, aby příští rok medailí přibylo. „Musíme zapracovat na baletní technice a gymnastice,” vysvětluje šéftrenérka. „V Riese byly také děti z Ruska, které sedmkrát týdně trénují jen balet. Mají vše v rámci školní docházky,” poukazuje na rozdíly.

Po „cirkusu” se medailově Stardance již neprosadil. Přesto jsou pro taneční školu výsledky sólistek úspěchem. Na 25. místě z šedesáti účastnic mistrovství skončila sólistka Natálka Moskvitinová a o příčku za ní Dominika Andresová. Cenné je také 16. místo dětských sólech Denisy Večeřové.

Toto mistrovství má velkou prestiž a tradici. V Riese se pořádá již dvacet let. Sjíždějí se sem porotci z celého světa a přijíždějí sem také soutěžící z Kanady, Ameriky, Jižní Afriky, Makedonie a řady dalších států. Příští rok zde bude chomutovský Stardance bojovat o další cenné kovy.