Uskutečnila se v sobotu v městské sportovní hale. Hvězdou sportovního odpoledne byly nejen taneční mistři z řad dětí a dorostu, slavná osobnost seděla také v hledišti. Přehlídky roční práce se účastnil dlouholetý člen a sólista baletu Národního divadla a navíc také rodák, pocházející z Droužkovic, Vlastimil Harapes.

Některé videa z letošní akademie, jak je nahráli lidé na youtube.com, si můžete prohlédnout níže.

„Lidé viděli výběr toho nejlepšího"

ROZHOVOR SE ŠÉFTRENÉRKOU JANOU ZELENKOVOU

Akademie bývají přehlídkou toho nejlepšího za uplynulý rok. Jakých úspěchů jste dosáhli?
Spočítali jsme, že máme šestnáct zlatých medailí, jedenáct stříbrných a šest bronzových jen za Mistrovství České republiky v latinou show a show dance. A to ještě není konec sezóny. Je to skvělý výsledek. Z toho jsou zvláště cenné tři zlaté medaile, čtyři stříbrné a tři bronzové právě v show dance, což je velice těžká disciplína, v níž je zahrnutý balet, jazz, moderna i gymnastika.
Viděli diváci všechna čísla, nebo ta nejlepší?
Viděli výběr toho nejlepšího, protože kdyby měli sledovat vše, museli by v hale strávit čtyři hodiny. I takto program vyšel na dvě a půl hodiny, během které jsme představili na čtyřicet čísel. Při akademii se představily také nesoutěžní třídy, aby tanečníci mohli rodičům ukázat, co se za rok naučili.
Kolik času zabraly přípravy akademie?
Výhodou je, že se připravujeme v průběhu celého roku. Od září do prosince děti učíme techniku, aby se dobře připravily na soutěže. Další dva až tři měsíce trvá, než vše doladíme s kostýmy a rekvizitami. Na akademii nakonec ukáží to, co již odtančily na soutěžích.
O přípravu samotné akademie se nejvíc zasloužila majitelka Taneční školy Stardance Milada Zelenková.