Primátor Chomutova Daniel Černý1. JINÁ VLÁDA.Opakované volby v Chomutově, které se konaly na konci ledna, drtivě vyhrálo hnutí PRO Chomutov. Městskou vládu dali noví lidé dohromady společně s KSČM a hnutím ANO 2011. Primátorem se stal Daniel Černý (na snímku). Skončilo tak dlouhé období, kdy Chomutovu vládla koalice ODS a ČSSD.

2. MILAN DZURIAK se během cesty fotil u cedulí měst a obcí, kde se zastavil. Teď už je na cestě domů, v sobotu poslal fotku z hranice Ústeckého kraje. PRO DRUHÉ. V létě šlápl Jirkovák Milan Dzuriak (na snímku) do pedálů a vydal se na měsíční cestu kolem republiky. Bylo to v rámci jeho charitativního projektu Cesta proti bolesti, v němž se nakonec podařilo vybrat peníze na splnění snů dvěma místním klukům. Zdeněk Růžička má elektrický vozík, Matouš Ulman navštívil Paříž.

3. Na R7 u Chomutova se srazil kamion s osobním vozem.NEHODY. V okrese se odehrálo několik tragických nehod. Nejvíc ale Chomutováci zřejmě prožívali srážku z poloviny května, při níž auto s trenérkou chomutovské taneční školy, dvěma malými tanečnicemi a jejich matkou havarovalo u Všehrd. Skončilo to dobře po dlouhém pobytu v nemocnici se všechny v září sešly zdravé při zahájení taneční sezony.

Starosta Jiří Kulhánek.4. BODUJE. Starosta Kadaně Jiří Kulhánek získal za budování cyklostezek na Kadaňsku ocenění v soutěži Komunální politik roku. Navíc ho spolustraníci zvolili jako lídra ODS do krajských voleb.

Alexandr Novák byl odsouzen za přijeti čtyřicetimilionového úplatku.5. NOVÁK NA SVOBODĚ. Alexandr Novák, odsouzený na čtyři roky za přijetí úplatku, opustil po dvou letech na začátku května vězení. Rozhodnutí soudu i postup státního zástupce mnozí považují za nestandardní.

Prezident Miloš Zeman6. PREZIDENT. Během roku navštívil Chomutovsko dvakrát prezident Miloš Zeman. V únoru přijel do Jirkova a na Červený Hrádek, v prosinci do Kadaně. V obou městech pobesedoval i s lidmi.

Vladimír Růžička7. EXTRALIGA S RŮŽIČKOU. V dubnu hokejoví Piráti Chomutov znovu vybojovali účast v extralize. V té je vede reprezentační kouč Vladimír Růžička. V Chomutově podepsal smlouvu na deset let.

David Weingartner, zpěvák skupiny X-Left To Die.8. SMRT ZPĚVÁKA. Na konci srpna našel kolemjdoucí v Chomutovce mrtvé tělo. Jak se ukázalo, šlo o Davida Weingartnera, talentovaného zpěváka místní kapely X-Left To Die . Příčinou smrti bylo utonutí, další podrobnosti ale policie nesdělila.

Ilustrační foto9. SKANDÁL U STRÁŽNÍKŮ. Audit u chomutovské městské policie, který nařídilo nové vedení radnice, odhalil skandální praktiky. Vedení si několik let rozdělovalo statisícové odměny, zvýhodňovalo některé strážníky a zakázky dávalo firmám bez výběrových řízení, a to i příbuzným. Tři lidé z vedení museli odejít.

Štefan Drozd (Strana soukromníků ČR), nový starosta Klášterce nad Ohří.10. DALŠÍ ZMĚNA V KLÁŠTERCI. Kdo vydrží v Klášterci vládnout celé volební období, zasloužil by asi medaili. Letos v říjnu tu došlo k další revoluci zastupitelé odvolali starostku Kateřinu Mazánkovou a část rady. Novým starostou se stal Štefan Drozd.

Co bylo událostí roku podle Vás?Vážení čtenáři, troufli jsme si sestavit deset nejvýznamnějších událostí letošního roku, které se odehrály na Chomutovsku. Ale třeba jsme něco vynechali. Co bylo událostí roku podle Vás či u Vás? Ve Vašem městě, ve Vaší vesničce. Nebo třeba i u Vás v rodině? Napište nám do mailu, na web do diskuze či na facebook! Děkujeme.