Soud argumentoval především tím, že Novák nenastoupil do vězení dobrovolně, policejním vyšetřováním i tím, že ve vězení nenosil předepsaný oblek.

Jak uvedl předseda litoměřického soudu Miroslav Kureš, nový termín líčení zatím nařízen nebyl. „Soudce, který má věc na starost, chce nejdříve počkat na pravomocné rozhodnutí o přeřazení odsouzeného do mírnějšího typu věznice. V letošním roce to tedy velmi pravděpodobně nebude,“ dodal.

Novák požádal o přeřazení do věznice s dohledem. Litoměřický soud mu vyhověl, státní zástupce ale podal na místě stížnost. Případ tak bude řešit krajský soud. V obou případech státní zástupce argumentuje policejním vyšetřováním v Teplicích. Na stadionu, kde Novák pracoval, se našel mobilní telefon.

Dosud neukončené vyšetřování bylo také jedním z hlavních důvodů, proč ústecký krajský soud zrušil rozhodnutí o Novákově podmínečném propuštění. V rozhodnutí píše, že bude nutné vyčkat na ukončení policejního vyšetřování. Soud argumentuje i tím, že Novák nenastoupil do vězení dobrovolně, ale byl zatčen policií a do věznice dopraven. Zpochybňuje také Novákovo vzorné chování. Podle soudu měl Novák v době, kdy v rámci výkonu trestu pracoval na teplickém fotbalovém fotbalovém stadionu nepovolený oblek. Fotoreportéři Nováka vyfotili v bundě se znaky FK Teplice.

Novákův advokát Jan Růžek se k rozhodnutí soudu nevyjádřil. „Nemám od klienta svolení poskytovat jakékoliv informace,“ řekl ČTK.

Novák si od loňského dubna odpykává čtyřletý trest za přijetí více než čtyřicetimilionového úplatku.