Překlepy na billboardech (…nevýhodnýcm… – Nespokojení občané! – ulice Na Příkopech) či chyby v materiálech (několik chyb a překlepů – leporelo chomutovské ČSSD) působí spíš jako neprofesionalita.

Co zarazí, jsou třeba plakáty jirkovské ODS. Je na nich pět lidí z prvních míst kandidátky. A lídr Josef Adam stojí úplně vzadu, jako jediný zakrytý ostatními. Praxe bývá přesně opačná – lídr stojí vždy vepředu.

Tak je to vidět třeba u jirkovských sociálních demokratů, kde je tváří kampaně současný starosta Radek Štejnar. I jejich plakáty ale skrývají jednu drobnost pro všímavé. Na celkové fotografii dvanácti prvních kandidátů na Červeném hrádku stojí po starostově pravici jeho manželka. Kandiduje také, ovšem až na dvanáctém místě.

Že stojí vedle svého chotě bez ohledu na pořadí na kandidátce však není to nejzajímavější. Když pořádně zaostříte, můžete si všimnout, že se oba manželé na fotografii nenápadně drží za ruce. Není to přitom dáváno na odiv jako příklad rodinné harmonie, jako na to sázeli jiní politici hlavně v parlamentních volbách.

Netradiční reklamu má Jirkov 21. století – vysoko nad průmyslovým areálem za pilou je vypuštěný balon s názvem strany. Je hodně vysoko, drží ho provaz. Je dobře vidět z Černého mostu i z Chomutovské ulice, byť není hned poznat, co je na něm napsané.

S netradičním nápadem přišla také strana PRO Chomutov. Každý večer až do voleb přejí Chomutovanům dobrou noc. A to prostřednictvím světelných projekcí na zdi místních budov. Projekce s předvolebními texty byly zatím k vidění na několika chomutovských sídlištích, v Palackého ulici nebo na budově radnice.
Promítnout světelný billboard na zeď radnice se jeví tak trochu jako provokace, protože PRO Chomutov je strana silně kritizující současné vedení radnice.