Ten spadá pod operační program Vzdělávání pro konkurenceschopnost. Cílem celého projektu bylo vytvoření uceleného informačního a komunikačního systému, který by sloužil nejen pedagogům, ale i žákům a jejich rodičům. Systém má podobu elektronické třídní knihy a žákovské knížky. Usnadňuje nejen komunikaci mezi učitelem a rodičem, ale žákům a rodičům zlepšuje také přístup k informacím.

V loňském školním roce ve Strupčicích informační systém pilotně učitelé, žáci i rodiče odzkoušeli. Během zkušebního provozu s nimi spolupracoval tvůrce softwaru, přičemž společně vychytávali všechny mouchy a dotvářeli systém podle svých představ a potřeb. Na společných schůzkách diskutovali o funkcích, které by měl systém mít, tak aby plnil vše, co od něj uživatelé požadují. Vzájemnou spoluprací tak vznikl informační a komunikační systém, který může plně nahradit papírové třídní knihy a žákovské knížky.

Tak jak se blíží konec prázdnin, tak se také blíží konec celého projektu. Od nového školního roku bude systém využíván již naplno. Škola a školka ve Strupčicích je s novým systémem spokojena. Novou formu komunikace mezi školou, žáky a rodiči podpořilo také občanském sdružení Spartakus. Pomohly i přátelské školy Osek, Dolní Habartice, Mašťov, Staňkovice a Meziboří.