Není velké, nejsou tu tobogány, nafukovací atrakce… Jenže: lidem se tu sice líbí, ale příjmů to moc do obecní kasy nepřineslo. Na vině je nepříznivé letní počasí.

„Červenec byl v návštěvnosti nejsilnější,“ říká Luděk Pěnkava, starosta Strupčic. Patnáct dní v tomto měsíci si koupilo vstupenku více než sto lidí, a vůbec nejsilnější byl druhý víkend v měsíci, kdy jich přišlo v sobotu 638 a v neděli dokonce 711!

Oblíbenost strupčického sportovního areálu, jehož součástí je i koupaliště, stále stoupá. Bohužel počasí mu ale letos moc nepřálo: „Za sezonu jsme měli jen 26 dní, kdy přišlo více než sto lidí. Například v srpnu jen tři dny …,“ komentuje nepříznivou statistiku Pěnkava. Není divu, že provoz areálu vyjde se ztrátou i letos, stejně jako v předchozích letech. Letos dosahuje 250 tisíc korun.

Co s tím? „Ještě se budeme v zastupitelstvu zamýšlet, zda ponechat ceny a doplácet ztrátu z rozpočtu obce nebo ceny mírně zvýšit,“ krčí prozatím rameny strupčický starosta. Vstupné se zvyšovalo naposledy v roce 2009 na 30 korun na osobu na celý den, a právě nízké ceny jsou to, co láká návštěvníky i z Chomutova či Mostu.

Strupčický sportovní areál otevřela obec v roce 2007, veřejnosti je přístupný od dubna do října. Pronajmout si tu lze tenisové a nohejbalové kurty, zahrát si minigolf či plážový volejbal. Součástí areálu je i koupaliště, dětské hřiště, bufet a kluziště, které se využívá v zimě jako plocha pro bruslení a hokej.

V areálu se konají za přispění sponzorů i různé kulturní akce, jako bylo například slavnostní zahájení sezony či Letní noc s Láďou Hronem a Martinem Šimůnkem či oslava 50. výročí základní školy, na kterou přišlo šest set lidí.

Plážový volejbal bude za plotem

Na přání návštěvníků bude příští rok hřiště na plážový volejbal přestěhováno. „Přemístíme ho za plot blíže ke kurtům,“ upřesňuje starosta Strupčic Luděk Pěnkava. To jistě mnozí uvítají, často se totiž stávalo, že někomu přistál na dece volejbalový míč. Navíc bude tak na travnatém koupališti více místa při společenských akcích.

Autor: Eva Dušková