V polovině srpna dalo vedení obce na své webové stránky anketu, aby zjistila, zda obyvatelé obce halu chtějí. „Ukázalo se, že většina obyvatel obce sportovní halu chce,“ prozradil starosta obce Luděk Pěnkava. Nejen místním obyvatelům totiž nabídne další sportovní možnosti.

Hala bude vhodná k provozování všech druhů míčových sportů od fotbalu, přes florbal, házenou volejbal a řadu dalších. „Počítáme také s různými druhy cvičení,“ dodává starosta. V první řadě budou halu využívat děti ze školy v rámci tělesné výchovy. Pak přijdou na řadu místní sportovní oddíly a poté také veřejnost. „Halu chceme za rozumnou cenu pronajímat veřejnosti. Vzhledem k jejím rozměrům, bude možné hrací plochu o rozměrech 40 x 20 metrů, rozdělit na tři části. Současně se tak mohou v hale konat až tři akce,“ upřesnil starosta.

V hale bude zázemím s občerstvením. Sportovcům budou sloužit dvě prostorné šatny. Provoz bude zajišťovat správce.

Stavba haly přijde na 30 milionů korun. Obec by se na výstavbě podílela částkou 4,5 milionu korun. Jakmile dojde ke schválení dotace, začne se stavět mezi fotbalovým hřištěm a tělocvičnou školy. Hotovo by mělo být do října příštího roku.

Už nyní nabízí sportovní areál ve Strupčicích mnohostranné sportovní využití. Hala by nabídku výrazně rozšířila.