Zdraží jen tenis

Areál vstupuje do nové sezony se starými cenami, úpravy jsou jen minimální. Jen antukové kurty jsou od letoška dražší, pronájem stojí 100 korun na hodinu místo dosavadních šedesáti.

Nově bylo zpoplatněno víceúčelové hřiště pro inline, hokejbal, basketbal či lední hokej, které pravidelně využívají přespolní hokejbalisté. „Nelíbilo se nám, že když přijeli další lidé odjinud, vystrnadili z hřiště naše děti, které si tam hrály. Takhle si buď užijí naše děti, nebo trochu vyděláme,“ vysvětluje novinku starosta Luděk Pěnkava.

Obec na provoz areálu každoročně doplácí, přesto se zdražení vstupného brání. „To radši budeme doufat v pravé letní počasí,“ usmívá se strupčický starosta.

Sportovní areál zahrnuje bazén, hřiště na petanque, minigolfové hřiště, tenisové kurty, kurt na plážový volejbal, hřiště pro nohejbalisty, travnaté hřiště na fotbal a víceúčelové hřiště (ceník dole).

V létě je koupání ve Strupčicích velmi oblíbené, dokazují to i čísla návštěvnosti, která loni v létě trhla rekord - 711 lidí za jeden den.

Slavnostní odemčení bazénu

V sobotu 21. května bude bazén slavnostně odemknut v rámci celovečerního zábavného programu pro děti i dospělé. Začne se v podvečer dětskou diskotékou, přístupná bude zadarmo i trampolína a nafukovací klouzačka. Později vystoupí tanečníci a tanečnice ze Stardance, a v půl deváté starosta obce a zatím utajený host bazén slavnostně odemkne. Dospělí budou pak moci vyhrát v soutěži sezonní vstup do bazénu zdarma.

Největším lákadlem bude ale vystoupení dvou revivalových skupin, které zahrají na notu příznivcům popové hudby ze sedmdesátých let - ABBA revival a New Age of Smokie. Slavnost zakončí půlnoční ohňostroj.

Léto plné akcí

Během léta proběhne v areálu ještě několik společenských akcí. V červnu to bude dětský den (11. 6.) a 24.-26. 6. proběhnou oslavy 80.výročí SK Strupčice, kdy se stará strupčická garda utká s Arabela teamem, složeným z herců a známých osobností, následovat budou i fotbalové turnaje dospělých i mládeže. Letní noc je naplánována na 16. července s vystoupením skupiny Elán revival.

Podrobný program zahájení sezony

17.30 – Diskotéka pro děti – diskotéku moderuje a soutěže o ceny uvádí Jiří Formánek z Evropy 2 (na snímku), zdarma trampolína, nafukovací skluzavka
19.30 až 01.30 – Večerní program moderuje a hraje Jiří Formánek
20.00 - Vystoupení Stardance Chomutov
20.30 - Slavnostní odemčení bazénu
20.45 - Soutěž dospělých o celoroční vstup do bazénu
21.30 – ABBA revival
22.45 – New Age of SMOKIE
24.00 - Slavnostní ohňostroj
Vstupné 75 Kč, děti do 15 let zdarma

Ceník areálu na rok 2011

Bazén: Děti do 6 let zdarma, děti 6-18 let 20 Kč (permanentka 150 Kč-10 vstupů), dospělí 30 Kč na den (permanentka 250 Kč 10 vstupů). Od 18 hodin vstupné poloviční.
Plážový volejbal: 80 Kč na hodinu, půjčení míče 20 Kč.
Petanque: zdarma, sada koulí k zapůjčení 20 Kč na hodinu.
Minigolf: Hůl s míčky 20 Kč na hodinu.
Tenisové kurty: antukové i s umělým povrchem 100 Kč za hodinu. Místní děti si na neobsazeném kurtu můžou zahrát zdarma. Zpoplatněná je šatna, sprcha, půjčení tenisové rakety a tenisových míčků.
Volejbal, nohejbal: 50 Kč na hodinu, šatna, sprcha zpoplatněny
Travnaté hřiště: pro organizované skupiny 100 Kč na hodinu
Víceúčelové hřiště: inline, hokejbal, basketbal, lední hokej - pro organizované skupiny 100 Kč na hodinu
Dále zapůjčení party stanu, slunečníku, skládacích lavic a skládacích stolů.

Autorka: Eva Dušková