Tu uspořádali pracovníci zooparku k příležitosti Mezinárodního dne stromů. Lidé si mohli přinést a nebo přímo v zooparku objednat stromek, který pak zasadili do připravené jámy. Hlásili se hlavně rodiny s dětmi, ale přišly třeba i třídní kolektivy. „Dohromady se vysázelo asi čtyřicet stromků, nejvíc lípy a také duby," uvedla Petra Kubíková, ekolog zooparku.

Právě ona se svými kolegy rozvážela zájemce elektrickými vozíky po areálu, na místa výsadby. Různé druhy stromů se totiž sázely na různých místech. Na výběr bylo z jedenácti druhů, od vrb po duby. Zmíněných šest lip třeba vytvořilo jednu řadu budoucí aleje na cestě od větrného mlýna po staročeský statek.

Příjemné překvapení pro rodiny bylo nejen, že nemuseli v sobotu za vstup do zooparku platit, ale také děkovný diplom a rovněž informace k danému stromu. A tak se malý Kuba z Jirkova (na snímku nahoře) mohl dozvědět třeba to, že lípa je oblíbená pro svou vůni, krásnou korunu i léčivé účinky svých listů. A také, že lidé věřili, že ji obývají hodní duchové.

Jak se svěřily i další rodiny, hlavním lákadlem byla možnost vracet se do zooparku ke svému stromu s dětmi a pozorovat, jak společně rostou.

Součástí akce byla také dobrodružná hra, soutěže, kvízy či vyrábění z lesních plodů.