Ve středověkém táboře v obchodní zóně u Kauflandu předvede bojové umění divadelní spolek Traken. Jeho vůdce, Petr Novák, předal včera náměstku primátorky Janu Řehákovi ručně dělanou dýku. Jeho muži v plné zbroji dorazili na koních za bubnování až na náměstí, kde se s ním setkali. Zastupoval primátorku, která byla ve sněmovně.

„Mí muži se zavázali, že nebudou plenit, loupit, zabíjet ani znásilňovat,“ oznámil hlavní rytíř zástupci města. Ten slib přijal a vyzval rytíře, ať na svých akcích předvedou Chomutovákům to nejlepší ze svého bojového umění.

Středověké turnaje se konají u zmíněného obchodního centra od úterý do neděle každý den od 17 hodin. Poslední dvě představení v sobotu a neděli pak začínají ve 14 hodin.

Diváci, kteří představení středověkého divadla navštíví, uvidí v divadelním rytířském turnaji napínavé klání, jezdeckou dovednost a další nezvyklou podívanou a kaskadérské kousky. Mnohým se podle pořadatelů zatají dech při dřevcových soubojích, kdy rytíři mají za úkol zasáhnout štít nebo přilbici protivníka, a tak jej vyrazit ze sedla. Rozseknout hlávku zelí mečem, střílet z luku, nabrat věneček na dřevec, zasáhnout protivníka do štítu či přilby. To všechno musejí ovládat rytíři ze skupiny Traken.