Dlouhou frontu si ve středu ráno museli vystát gratulanti, kteří přišli popřát do Městského ústavu sociálních služeb U Dubu v Jirkově (MěÚSS), ke stým narozeninám Františce Votavové z Jirkova. S přáním a předáváním darů začal starosta města Radek Štejnar. Následovalo vedení Veronika Nestlerová nese oslavenkyni dort. Domova pro seniory a další hosté. Došlo také na zápis do pamětní knihy města, předání dortu a dalších dárků.

„Moc bych chtěla všem poděkovat," řekla se slzami v očích paní Františka poté, co jí potřásl rukou poslední host. „Žiji tady v domově již 12 let a jsou tu na mě moc hodní. Cítím se tu jako doma," dodala ještě. Na to odpověděla ředitelka MěÚSS Eva Šulcová: "Jste naše vzorná klientka, mnozí další tady by si z vás měli vzít příklad. Jsme moc rádi že vás tu máme."

Oslavy se zúčastnili také dva synové paní Františky. Petr a František, kteří seděli po stranách vedle maminky. „Měla jsem moc hodného manžela a oba syny," řekla na jejich adresu maminka.

Františka Votavová se narodila 13. 6. 1916, ještě za

Rakouska Uherska a za svůj život zažila pět politických režimů. Je stále zcela soběstačná a čiší z ní optimismus, energie a radost že života. Svoje dětství prožila v Libkovicích u Duchcova. Se svým manželem se seznámila v osmnácti letech a žili spolu téměř osmdesát let. Její rodina v současné době čítá tři vnoučata, pět pravnoučat a jedno pra-pra vnouče. Do Jirkova se paní Votavová přestěhovala v padesátých letech. Pracovala v Elektrárně Ervěnice II a později v Okresním úřadě Most jako úřednice. Má ráda zahrádku a ještě dnes se věnuje ručním pracím. Její recept na dlouhověkost? Brát život s humorem, jíst zdravě, nepít alkohol a pracovat.