Odpůrci spalovny vznesli na veřejném projednávání přes měsícem na mosteckém magistrátu mnoho připomínek, ředitel teplárny United Energy Petr Mareš ale tvrdil, že stavba čistotu ovzduší nijak zásadně nezhorší.

Teplárna měla v minulosti problémy se zajišťováním dodávek uhlí a ohlížela se po jiných palivech. Před rokem uvažovala o tom, že by spalovala kaly z takzvaných ostravských lagun, nakonec od nich upustila a kaly se přesunuly do cementárny v Čížkovicích. O spalování komunálního odpadu se mluví déle. Zařízení za 2,2 až 3,5 miliardy korun má být v provozu v roce 2015. Část peněz chce získat teplárna z evropských dotací. Tepelný výkon bude 43 megawattů, elektrický 12 megawatt; spalovat se má zhruba 150.000 tun odpadů ročně.

Ekologové kromě zásadních věcí, spočívajících v dalším zhoršení situace ve městě, které patří k nejzaprášenějším v Česku, připomínkovali i detaily - třeba údajně nedořešené nakládání se zbytky po spalování nebo systém návozu odpadu, který podle nich výrazně zvýší dopravní zátěž na silnicích. Vhodnější a na počet pracovních míst i výhodnější by prý bylo, kdyby se odpad řádně kompostoval. '

Teplárna tvrdí, že hodnoty emisí neporuší a že spalovna bude mít i mnohem menší emise než současná hnědouhelná teplárna. "Spalovna je řešena velmi moderně, navíc vyřeší jiný ekologický problém. A Česko musí množství komunálního odpadu snižovat," řekl před měsícem Mareš.

Ekologové s ním nesouhlasí. "Nestačí splnit deklarované 'limitní' hodnoty emisí. V takto exponované oblasti jakýkoli další zdroj těžkých kovů, oxidu dusíků a dioxinů nepochybně zhorší už tak tristní kvalitu ovzduší," uvedl předseda mostecké organizace Zelených Petr Klepiš.

Majitelem komořanské teplárny je Energetický a průmyslový holding, v němž drží čtyřicetiprocentní podíly skupiny J&T a PPF, zbylých 20 procent vlastní Daniel Křetínský.