Dělníci loni pracovali na devíti opravách silnic první třídy. ŘSD zahájilo dvě významné stavby a zprovoznilo polovinu nového dálničního úseku. 

"Na jaře 2022 jsme zahájili stavbu 4,5 kilometru dlouhého dálničního úseku D7 u Chlumčan, který bude uveden do provozu příští rok. Pokračovali jsme ve výstavbě dálnice D7 u Loun a ke konci října jsme pro řidiče zprovoznili levý jízdní pás o délce 6 kilometrů. Celou stavbu uvedeme do provozu v roce 2024. Na zprovozněné dálnici D7 kolem Panenského Týnce probíhaly dokončovací práce mimo hlavní trasu," uvedli zástupci ŘSD.

Řidiči kamionů jsou klasicky zaměstnaní, nedělají nic nelegálního, ale systém, jakým je zaměstnavatel vyplácí, jim v budoucnu stačí jen na velmi malou penzi. Ilustrační foto
Řidič kamionu: Diety mi tvoří půlku platu. Co na stáří nenašetřím, to mít nebudu

"V srpnu jsme zahájili stavbu obchvatu a přemostění u Žiželic na silnici I/27, kterou jsme soutěžili metodou Design & Build. Stavba je unikátním tím, že nezačíná klasickými zemními pracemi, ale vypracováním projektové dokumentace," upozornilo ŘSD také na práce na Žatecku.

Kromě toho se podařilo dokončit rekonstrukci Nového mostu v Děčíně na silnici I/13. Této klíčové komunikace se ostatně týkalo více zásahů. Opravy 2,3 kilometru mezi Málkovem a Černovicemi na Chomutovsku, 2,7 kilometru mezi obcí Veselé a Českou Kamenicí na Děčínsku či čtyř úseků o celkové délce 6,4 kilometru mezi Chlumcem a Libouchcem na Ústecku.

"Adresu" I/13 měly také opravy 1,4 kilometru v Děčíně - Bynově a 1,3 kilometru mezi obcemi Místo a Zelená na Chomutovsku. 

Kromě toho se silničáři zaměřili na kilometr dlouhý úsek silnice I/15 mezi Chrámci a Hořencem na Mostecku a na stejně dlouhou část silnice I/6 u Petrohradu na Lounsku.

ŘSD opravilo mostní závěry na mostě Chmelda na Chomutovsku na silnici I/7 a zřídilo meteohlásku a proměnné dopravní značení na silnici I/27 mezi Pšovem a Blšany na Lounsku.