Nejdřív měl stát šest milionů, pak se objevily komplikace, kvůli kterým cena nabobtnala o čtvrtinu. Nakonec se ale Kadaň při budování moderního skateparku vejde do původní sumy. Našla totiž jiné řešení a nechala vypracovat novou studii. Tím se ale odsouvá také výstavba, která měla začít na podzim.

Vysoce kvalitní betonový bazén s řadou prvků měl být původně zapuštěný do země. „Získali jsme ale podnět, že je možné ho dostat nad zem,“ informoval kadaňský starosta Jiří Kulhánek. „Původně měl skatepark stát 8 až 9 milionů, podle nové studie vyjde o dva miliony levněji. Stavbu sice budeme muset oddálit, ale vyplatí se to,“ shrnul.

Hřiště pro skejťáky má vyrůst v místě původního skateparku naproti autobusovému nádraží. Průzkumy podloží ale na jaře odhalily, že pod povrchem vede zatrubněný prunéřovský potok, který nákresy z osmdesátých let minulého století zobrazovaly na jiném místě. Další problémy se vynořily se zjištěním, že pod povrchem není zemina, do které se dá bazén pohodlně usadit, ale metráky navezené stavební suti. V tu chvíli bylo potřeba suť vyvézt a navézt kvalitní zeminu, aby se dala hutnit.

Díky novému přístupu všechny tyto problémy odpadají. Kadaňští ponechají asfaltový povrch, který je tam v současnosti neporušený a bazén posadí na něj. „Má hloubku přibližně metr dvacet, takže nejde o nic drastického,“ podotkl vedoucí odboru výstavby Jan Šerák. „Celý bude z betonu s technologickým zpracováním na železobetonových základech, které ho budou držet a podle nichž se také vytvoří překážky,“ doplnil pro představu.

Supermoderní betonový bazén nechá město modelovat přímo na místě. „Betonovat budeme přímo tam. Kdyby šlo o prefabrikát, který bychom pak skládali dohromady, kvalita by nebyla tak vysoká,“ doplnil Šerák.

Město má studii nového skateparku a společnosti, která ji vypracovala, zadá také vypracování projektové dokumentace. Na jaře pak vyhlásí veřejnou soutěž na dodavatele. Samotná modelace skejtparku by podle předběžných odhadů mohla trvat půl roku.

Hřiště, které v Kadani sloužilo dosud, skejťákům nevyhovovalo, protože bylo zastaralé a kvůli nepřiléhajícím plechům i nebezpečné. „Nedělal ho někdo, kdo tomu rozumí,“ vyjádřil se pro Deník již dříve Luboš Kocourek, provozovatel skateparku v chomutovském Eldorádu.