Města budou na čas bez svých „hlav“. V létě utichají i městské úřady, na dovolenou míří i starostové.

Letos stráví dovolenou hlavně v Čechách. Starosta Kadaně Jiří Kulhánek je už v této době na návštěvě u příbuzných. „Dlouho jsem se s nimi neviděl a jindy než o dovolené na to není čas,“ vysvětloval starosta. Sebou si bere i nezbytné kolo, které o dovolené vytahuje každý rok. Další část volna stráví na své chalupě v horách.

S nohama v pedálech stráví léto i první muž Klášterce Jan Houška. Vyráží na Šumavu. „Ale při jízdě na kole mám raději rovinatý terén, takže budu kroužit okolo Lipna,“ popisuje. Největší česká vodní plocha také pocítí, jak umí starosta řídit jachtu.

Do ciziny se nechystá. „Trochu jsme přemýšleli o Chorvatsku, ale na to nebude nejspíš čas. Blíží se komunální volby a s nimi spojené přípravy,“ podotýká Houška.

Starosta Jirkova Radek Štejnar ani primátorka Ivana Řápková zatím nemají naplánováno nic.

„Manželka asi pojede na taneční soustředění s dcerou do Itálie, já se synem zase na soustředění kanoistů. Možná vyrazíme i na týden do Chorvatska. Pokud to vyjde, mohl bych se podívat i do Rumunska,“ popsal Štejnar.

Primátorka minulý týden ještě nevěděla, kam vyrazí. „V současné době neřeším kam, ale spíše kdy si vezmu dovolenou. Jisté je, že ji strávím se svojí rodinou,“ uvedla Ivana Řápková.