Moře i toulky po České republice

Chomutovský primátor se chystá na dovolenou k moři. Koupání, válení se na pláži, ale i relax si bude užívat spolu se svojí manželkou.

Kromě toho plánuje primátor i výlet do jižních Čech. Rád by se podíval do Českých Budějovic, do svého rodiště. Tam se chce věnovat pěší turistice.
Hlava Chomutova využije letní dny i ke sportu. Plánuje víkendové cyklistické vyjížďky po republice. „Užijeme si ale i akcí na Chomutovsku. Pojedeme například do Kadaně na Kabáty,“ svěřuje se.

Letos nemá jasno

Jindy má Radek Štejnar svou dovolenou rozvrženou dlouho dopředu. „Zatím nemáme naplánováno nic,“ říká letos starosta Jirkova.

Jeho děti totiž jedou na soustředění kanoistů a zbytek prázdnin se bude řídit podle nich, podle toho, jak budou mít volno. „Možná pojedeme na blint do Chorvatska, možná ale skončíme úplně někde jinde,“ zamýšlí se starosta nad využitím letních dní.

Na dovolenou vyrazil hned zkraje

„Právě jedu na Moravu,“ zaznělo ze sluchátka od kadaňského starosty v pátek, první prázdninový den. Tam již tradičně plánuje strávit volné dny na dvou kolech. Střední Moravu, odkud pochází jeho příbuzní, hodlá projet na kole. “Pak budu zedničit na chalupě,“ informuje o svých plánech na léto Jiří Kulhánek.

Pestrá dovolená a hodně relaxu

„Budu trávit dovolenou výlučně na chatě u Nechranic,“ říká klášterecký starosta. Chce hodně rybařit, jezdit na motorce a čtyřkolce, kterou si koupil, ale i pracovat na chatě. „Taky chci letos zkusit jachting. Prostě chci využít všechny krásy Nechranic, které nabízí,“ vysvětluje.

Možná i léto bez dovolené

„Žádnou dovolenou letos neplánuji,“ říká vejprtská starostka. Letos už byla totiž dvakrát na lyžích. „Takže budeme nejspíš doma, pokud si tedy vůbec nějakou dovolenou vezmu,“ dodává.

Samozřejmě plánuje nějaké grilovačky, které k létu neodmyslitelně patří a předpokládá, že se dostane někam na kole. Ráda by se také dostala na tenis. „Doufám, že se vybičuji a podívám se na kole i někam dál. Trošku jsem zlenivěla, tak to snad přes prázdniny doženu,“ svěřuje se se svým přáním.