oPříjemný čas letních dovolených konečně začal. Také vládci měst na Chomutovsku využijí letní měsíce k načerpání energie. Kam letos vyrazí na dovolenou primátor, starostové a starostka se Chomutovský deník zeptal přímo jich.

Relax při práci na zahrádce

Svoji dovolenou si primátor Chomutova naplánoval na polovinu letních prázdnin. „Moc se na ni těším, nejdůležitější bude to, že se jako rodina v klidu a pohodě sejdeme," sdělil. A jak bude jeho dovolená vypadat? „Zrelaxuji při práci na zahradě, chystáme se na výlety do okolí a jako každoročně i do mých rodných jižních Čech. Rád bych se vrátil i k aktivnímu sportu, chystám se na kolo a kolečkové brusle," přiblížil své plány na léto.

S dcerou v Africe na mistrovství světa

Většinu své dovolené už má za sebou starosta Jirkova Radek Štejnar. „Byli jsme s dcerou v jižní Africe na mistrovství světa v tancování. Takže už toho příliš neplánuji," svěřuje se. „Plánujeme s manželkou spíše prodloužené víkendy, které strávíme různě po Čechách. Nejspíš vyrazíme do jižních Čech a Českého Švýcarska, kde budeme chodit na túry se psem," dodává. Děti s sebou starosta brát příliš nebude, protože oba budou celou dobu na různých soustředěních.

S dcerou za oceánem na promoci

Podobně je na tom starostka Vejprt Jitka Gavdunová. Ta sice nebyla se svou dcerou na mistrovství světa, ale užívala si její promoci. „Dovolenou už mám letos za sebou. Moje dcera promovala, takže jsem byla za ní na promoci v Americe, kde čtyři roky studovala díky sportovnímu stipendiu. Čtyři roky tam reprezentovala univerzitu v tenise," informovala s radostí starostka. „V Americe jsem strávila dva týdny. První jsme věnovali přípravám oslav k ukončení studia a týden jsme byli na Floridě. Navštívili jsme tam jako malé děti Disneyland a mořský svět," přiblížila. Zbytek léta stráví starostka především pracovně a většinu času tedy bude ve Vejprtech. „Zatím tedy nic neplánuji, ale pokud nějaký odpočinek, tak jen něco krátkodobého a doma," dodává.

Hledání kešek na jižní Moravě

Starosta Kadaně Jiří Kulhánek tentokrát nemá o své dovolené jasno. „Myslel jsem si, že letos kvůli svému zdravotnímu stavu na žádnou dovolenou nepojedu," sděluje starosta a vášnivý cyklista. Nakonec se však situace zlepšila, ale Jiří Kulhánek kvůli tomu nemá zatím nic pořádně naplánováno. „Dovolenou budu trávit spíše v tuzemsku. Týden strávím na jižní Moravě s příbuznými. Tam určitě vyrazím na kolo. S mladším synem, který je nadšený keškař, budeme hledat po lesích kešky," přibližuje narychlo sestavený odpočinkový plán na léto s tím, že další plány bude teprve vymýšlet.

Adrenalin a zážitky kam se podíváš

Starosta Klášterce nad Ohří Jan Houška si naplánoval zřejmě nejpestřejší dovolenou ze všech. „Chystám se na ryby na Nechranice. Na podzim bych pak rád vyrazil někam do severských zemí," přibližuje první bod své dovolené s vyhlídkou na podzimní odpočinek. Také chce vyrazit na čtyřkolku a motorku, se kterou bude brázdit blízké okolí Klášterce nad Ohří. „Rád bych také zahájil kurz létání na ultralightu v Plzni. Na týden pak pojedu na jachtu s kamarády na Sicílii," uzavírá plány na dovolenou podle svého gusta.