Tentokrát jsme se ptali starosty města Klášterec nad Ohří Štefana Drozda.

Co je v současnosti největším problémem ve vašem městě?
Problémem je chování neslušných lidí. Tito jsou zvyklí od státu čerpat různé sociální dávky, ovšem nerespektují žádná zavedená opatření. Tento problém řešíme dnes a denně zejména v naší vyloučené lokalitě, z pokutování si tito občané nic nedělají. Problémové chování této skupiny občanů je sice problém dlouholetý, nyní je ale zvýrazněn právě nouzovým stavem.

Koho byste u vás rád pochválil či ocenil?
Všechny aktivní lidi, kteří se okamžitě chopili pomoci. Ať jsou to dobrovolníci, kteří šijí roušky či pomáhají s jejich rozvozem či nákupy seniorům, pečovatelky či kuchařky Městského ústavu sociálních služeb, parta ošetřovatelek, která šla dobrovolně do karantény, aby chránila skupinu nejrizikovější – babičky a dědečky v domově pro seniory. Nesmím zapomenout na naše městské policisty nebo dobrovolné hasiče. Všichni zasluhují moji hlubokou poklonu.

Co pro vás dělá kraj, případně naše vláda? Jak hodnotíte jejich aktivity?
Vláda rozpoutala období chaosu, které dle mého mínění vede k likvidaci živnostenského podnikání a možná i k likvidaci středního stavu obecně. Každý den nesystémových rozhodnutí, jejich neustálé změny. Prostřednictvím kraje jsme se maximálně snažili v tom chaosu vyznat  a předávat informace směrem k občanům. Jednu chvíli jsem si dokonce myslel, že se mi zdá sen o dodání ochranných pomůcek pro naši jednotku hasičů. Bohužel, dodání obleků z roku 1987 či masek a filtrů z roku 1991 sen nebyl. Nikdo by nenařídil zásah v necertifikovaných ochranných pomůckách, ale poslanec za hnutí ANO pan Pavel Růžička se vyjádřil o našich hasičích, že jsou blbci. Kdo je v tomto případě blbec nechám na posouzení vašich čtenářů.