Tanečnice a tanečníci však svou trenérku mile překvapili. Dovezli dvanáct titulů. „Ve všech kategoriích, kde jsme měli zastoupení, máme titul. Tedy kromě jedné juniorské,“ sděluje s radostí trenérka a choreografka Jana Zelenková.

Skóre chomutovské taneční školy na mistrovství republiky je dvanáct zlatých medailí, sedm stříbrných a tři bronzové. „Já vůbec nevím co říct. Je to úspěch,“ říká trochu rozrušeně Jana Zelenková, nejúspěšnější choreografka soutěže.

Žádná z kategorií, které na mistrovství republiky taneční škola vyslala, neskončila hůř než na osmém místě. Všech sto jedenáct tanečníků se tak může zúčastnit i listopadového mistrovství světa, které se koná opět v Liberci.

Tanečníci tak mají pět měsíců na přípravu. Vítězné choreografie se příliš měnit nebudou. Přípravy na mistrovství začnou již letním soustředěním a soustředěním v Kalábrii, které si tanečníci vybojovali v soutěži. Naostro se s přípravou začne hned v září, kdy se tréninky zaměří už přímo na mistrovství světa. Odtud by si Stardance rád odvezl alespoň osm titulů, jako loni. „Věřím, že by to mohlo být stejné, jako loni, nebo i o něco lepší,“ hodnotí své ambice Jana Zelenková.