Stanování v kině? Proč ne. Jaký je to pocit, měli Chomutované možnost vyzkoušet právě uplynulou páteční noc. A o tom, že to vůbec špatné nebylo, jasně hovořily jejich nadšené a spokojené tváře.

Když se odpoledne začaly kolem chomutovského Letního kina rojit davy rodičů s dětmi, vypadalo to pomalu jako stěhování národů. Do kina přicházeli dospěláci, obtěžkáni krosnami, batohy a taškami, následováni svými dětmi, které si nesly baťůžky nebo třeba karimatky.

Stavění stanu? Pro někoho fuška

Během několika dalších okamžiků začala zábava. Stavění stanů za všetečné pomoci svých ratolestí totiž rozhodně není nic jednoduchého, a odehnat malého pomocníka je úkol téměř nadlidský. Svá plátěná obydlí naštěstí ale nakonec všichni za nadšeného jásotu dětí postavili a mohli tak vyrazit za dalším dobrodružstvím.

Organizátoři akce se skutečně činili. Naučná procházka, sportovní soutěže, táborák, promítání a nakonec nezbytná stezka odvahy. Nuda nedostala šanci, atmosféru netradičního kino kempování si všichni užívali. „Je to tady moc fajn. Pro Adélku je to její první táboření a podívejte, jak řádí. Myslím, že do pohádky ani nevydrží," usmívá se Michal, který se svou tříletou dcerou přijel až z Kovářské.

Vedle stojící pětiletá Míša chvíli poslouchá a pak zcela vážně odtuší. „Já se na pohádku těším, ale na stezku odvahy nevím jestli půjdu. Asi mám trochu strach."

Záštitu za celou akci na sebe vzala chomutovská Kultura a sport. „Něco takového jsme uspořádali poprvé, a myslím, že z toho nakonec bude tradice. Děti i rodiče jsou nadšení a už se i ptali, kdy budeme stanovat znovu," říká hlavní organizátorka Kateřina Chytrová. „Jsme rádi, že se to všem líbilo. Sama za sebe mohu potvrdit, že to bylo velmi nevšední a takové přírodní. Stačí třeba vzpomenout na ranní budíček. Hezký. Svým hýkáním se o něj postaral osel z nedalekého zooparku."