Ukázka suché přípravy hokejistů, street dance pro kluky a holky a pro maminky závod ve sportovní chůzi za kočárkem. V Klášterci nad Ohří se v sobotu 22. června předvedou všechny místní sportovní kluby a organizace a vtáhnou rodiny do svých aktivit.

Při akci Sportu otevřeno město představí dvě velké sportovní investice: nový cyklopark a atletický ovál s fotbalovým hřištěm. Odpoledne se děj přemístí do aquaparku, který bude otevřený zdarma. Mokrou jízdou se ale návštěvníci osvěží i na náměstí, kde bude položená obří nafukovací skluzavka Slide festival. „Propojíme slavnostní otevření sportovišť se sportem. Pozvali jsme všechny naše sportovní oddíly, takže se občané dozví, kolik jich ve městě máme a jaké jsou,“ načrtl starosta Klášterce Štefan Drozd. „Akce bude pokračovat odpoledne v aquaparku,“ dodal.

Cvičení po celém městě

Cvičení a ukázky různých druhů sportů budou od rána probíhat na několika sportovištích: na parkourovém, volejbalovém či basketbalovém hřišti, ve skateparku, v tenisovém klubu lázní Evženie, ve fitness studiu, na fotbalovém hřišti, v jóga studiu, na hřišti a v bazénu Základní školy Krátká i na řece, kde tělovýchovná jednota Ohře ukáže tréninkové metody jízdy na lodích a půjčí lodě. Zájemci mohou ze škály aktivit vybírat v době od 9 do 13 hodin.

Nový cyklopark, který bude oázou hlavně pro cyklisty a in-line bruslaře, otevřou v 10 hodin. Jedná se o sportovně relaxační zónu, jejíž součástí je sociální zázemí a prodejní místa s odpočinkovou terasou.

Aktivisté Loko-Motiv přivezli do Křimova a Vejprt cyklisty. V Křimově si návštěvníci prohlédli staré depo a opekli si buřty.
Do Krušných hor opět vyjedou historické cyklovlaky

„Součástí myšlenky je od začátku také workoutové hřiště. To bychom měli dokončit v průběhu srpny,“ nastínil vedoucí odboru výstavby a rozvoje města Vlastimil Dokoupil. Investice 16 milionů korun byla plně hrazená z rozpočtu města.

Slavnostní otevření obnoveného atletického oválu je plánované na 11. hodinu. Vybudování sportoviště se šesti běžeckými drahami, vodním příkopem pro překážkový běh, sektory pro atletické disciplíny a travnatým fotbalovým hřištěm bude využívat místní atletický oddíl, školy a po dohodě i veřejnost. Návštěvní řád se teprve zpracovává. Sportoviště vyšlo na 38,5 milionu korun, z toho 15,3 milionu poskytlo ministerstvo školství.

Kateřina Staňková na nejvyšším stupni.
Mladí plavci TJ Slávie Chomutov posbírali další medaile

Součástí doprovodného programu bude turnaj v basketbalu, volejbalu a možnost zatrénovat si na veslařském trenažéru.

Zvláštní pozornost si vyslouží sportovní hvězdy, které budou rozdávat podpisy. S Michaelem Beranem se lidé setkají už v 10 hodin ve skateparku, kde předvede jízdu freestyle BMX. Autogramy hokejisty Jiřího Šlégra a akrobatického lyžaře Tomáše Krause můžou ulovit odpoledne v aquaparku. Doprovodný program tam bude rozložený mezi 15 do 17 hodin. „Aquapark se otevírá letos poprvé a návštěvníci budou mít volný vstup,“ přislíbila mluvčí radnice Adéla Václavíková. „Návštěvníci tam uvidí ukázky karate, street dance a gymnastiky,“ doplnila.