Víceúčelové sportoviště Vinařice Jirkov u základní školy Krušnohorská, které otevřeli předloni v září, vypadá exkluzivně. Obyvatelé Jirkova jej ale příliš nevyužívají. Ceny se jim zdají příliš vysoké. Vedení Jirkova společně s provozovatelem Městskou majetkovou Jirkov plánují snížení vstupného. Alespoň od jara do podzimu.

Právě v tomto období totiž hřiště spíše zeje prázdnotou. Od podzimu do jara jej plně využívají sportovní, především fotbalové kluby, pro svoji zimní přípravu. Jakmile se ale začnou hrát soutěže, vrátí se fotbalisté na vlastní trávníky a hřiště využijí jen výjimečně. Jediným stálým uživatelem je pak atletický klub.

„Vidím ho z paneláku, vypadá dobře, ale jít si tam s klukama po práci zahrát fotbal na umělý trávník je pro mě drahé,“ uvažuje Jan Zavadil z Jirkova.Čtrnáct set korun pro menší partičku kamarádů je na pravidelné chození podle něj poměrně nad poměry. Nyní by si však mohl hřiště vyzkoušet na vlastní kůži. Ceny by měly být o více než polovinu nižší.

Nový ceník by mohl začít fungovat již od května a platit by měl až do září. Zda tomu tak bude, rozhodnou až radní, kteří mají poslední slovo.

Pokud dají slevám zelenou, mohli by obyvatelé Jirkova i okolí zaplatit za hodinu fotbalu již jen šest set korun. Nižší ceny by platily zřejmě od čtvrté hodiny odpolední. Také ceny za využití ploch pro míčové sporty by se měly snížit zhruba na polovinu. Pro děti by mohl být vstup dokonce zcela zdarma.

Lidé by si připlatili navíc jen za osvětlení či využití zázemí, které se dobudovalo teprve nedávno. Nově tu jsou již šatny, toalety, umývárny a kancelář pro správce.

Rezervace je možné provádět pomocí e-mailu na adrese info@sportjirkov.cz či na telefonním čísle 723 792 559. Volné termíny lze zjistit na www.sportjirkov.cz.

Jak si zde můžete protáhnout tělo?

Kopanouna hřišti s umělým povrchem III. generace o rozměrech 90 x 55 metru.

Atletikou. Zaběhat si můžete na dvou atletických drahách dlouhých 350 metrů s umělým povrchem nebo na čtyřech atletických drahách pro sprint v délce 60 metrů. Využít můžete také sektor pro skok daleký a trojskok s rozběžištěm z umělého povrchu CONIPUR a sektor pro vrh koulí.

Míčovými hrami. Najdete tu dvě víceúčelová hřiště pro tenis, volejbal, košíkovou a další sporty s umělým povrchem CONIPUR.