Přijeli, vyběhli, zvítězili. Ve svých kategoriích nenašli přemožitele. Triumf ale není to jediné, co oba vítěze letošního Sherpy spojuje. Důkazem budiž polibek v cíli, který lze nazvat jako více než kolegiální.

Mistři Sherpové tohoto roku, Tomáš Ferenc a Tereza Nohejlová, nenalezli zalíbení pouze ve sportovních výkonech, ale také sami v sobě. A to až do té míry, že za krátký čas spojí své životní cesty v jednu společnou. A asi není překvapením, jaké místo si pro svou svatbu dvojice vybrala. Cílovou metu horského závodu.

Mladý sportovec a brzy také novomanžel uvádí hned několik důvodů jejich volby. „Nebylo to tak těžké. Oba máme rádi přírodu, hory a sport. A toto místo je jednak nádherné, jsou tady skvělí lidé a sportovně se nám tu daří," usmívá se od ucha k uchu.

„Na svatební cestě prochodíme Norsko"

Tomáš a Tereza. Mistři Sherpa 2013. On přijel obhajovat dva roky staré vítězství, ona zase třetí místo. Už tehdy dorazili jako pár, vztah byl ale podle vlastních slov na samém začátku.

Pachatelé se vrátili na místo činu?
Tomáš: (smích) No, asi tak. Přijeli jsme to zkusit znovu a ono se to podařilo. Už se těšíme na příští rok.

To se vám to trénuje, když jste na to dva…
Tereza: Ale kdeže. Neděláme nic speciálního.

Závod je to docela těžký. Chcete říci, že ho dáváte jen tak „z první"?
Tereza: Zní to sice trochu zvláštně, ale ano.
Tomáš: Tak ono je to ale tím, že stále něco děláme. V zimě běžky a lyže, od jara do září kolo, občas túra po horách a na podzim běháme.

A to jen tak pro radost nebo i závodně?
Tomáš: Občas vyjedeme na nějaký závod. Amatérský samozřejmě. Potkat kámoše a trochu s nimi poměřit síly.

Čeká vás svatba. Trochu tuším, že svatební cesta nebude hotel, bazén, pláž…
Tereza: Uhodl jste. Nebude. Pojedeme pěkně s batohem prošlapat Norsko.