Jinou variantu než rezignovat na politické funkce Dinda nepřipustil. Rozhodl se tak dobrovolně. „Moje představa o politické kultuře a hodnoty, které chci prosazovat, byly totiž zformovány dávno před mým vstupem na chomutovskou radnici,“ uvedl.

O tom, že je obviněný z trestného činu, byl vyrozuměný v září prostřednictvím datové schránky. Dopustit se ho měl při výkonu zastupitelského mandátu v roce 2016. Tehdy byl Dinda politickým nováčkem v řadách stejného hnutí, které reprezentuje dnes, bylo však v opozici. Neměl tedy žádné politické funkce. Byl ale spojený s extraligovým hokejovým klubem Piráti Chomutov, který se potýkal s dluhy, a žádal od města dotace ve výši 12,5 milionu korun. Pro klub pracoval na živnostenský list jako marketér.

„Trestného činu jsem se měl dopustit tak, že jsem při projednávání žádosti o dotace sportovní organizace neoznačil jedno z několika formálních čestných prohlášení jednoho z žadatelů za nepravdivé,“ uvedl na zastupitelstvu Dinda. Současně poukázal, že takovéto žádosti procházejí celým procesem v němž je zapojený odbor ekonomiky, příslušná komise, rada města a zastupitelstvo.

Sama Policie ČR dosud nesdělila, čím se měl politik provinit. „Mohu pouze potvrdit, že se případem zabýváme," uvedl na dotaz Deníku policejní mluvčí Kamil Marek. „Kvůli probíhajícímu vyšetřování a dosud získaným informacím, se z taktického hlediska zatím nebudeme blíže vyjadřovat, aby nebyl ohrožen, nebo zmařen průběh trestního řízení," dodal.

Dinda vinu rezolutně odmítá. Brání se obsáhlou stížností proti zahájení trestního stíhání. Poté, co skončil ve vedení města, nastoupil jako šéf marketingového týmu hokejového klubu HC Sparta Praha. Návrat do politiky si momentálně neumí představit.

Město Chomutov zatím zůstává bez jednoho člena nejvyššího vedení. Nového prvního náměstka primátora by mělo zastupitelstvo volit na prosincovém zasedání. Podle původní koaliční dohody s vítězným hnutím ANO získal Nový Sever dva posty náměstků. Nově však jeden může obsadit nástupce v dresu ANO.

„Určitě budeme stát o svého kandidáta,“ potvrdil primátor Chomutova Marek Hrabáč (ANO). „Udělali jsme to už před rokem po volbách, kdy jsme předkládali náš návrh. Pravděpodobně budeme čelit nějakým návrhům Nového Severu. Uvidíme, jak se nakonec dohodneme,“ dodal.

Odchod Dindy, který měl v gesci investice, rozvoj, informační technologie a vnější vztahy. primátora mrzí. „Vždy jsme k sobě měli blízko jak lidsky, tak pracovně. Jeho způsob práce mi vyhovoval, protože byl samostatný a mohl jsem se na něj spolehnout. Bude těžké ho nahradit,“ uzavřel.