Fotbalový klub FC Chomutov má problém splatit 1,5 milionu půjčku od města. Proto už podruhé žádal o odklad. A zastupitelé mu podruhé vyhověli.

Nejprve to vypadalo na malé drama. Zatímco klub žádal o posunutí splátky na konec roku 2017, tedy o rok a půl, radní doporučili jen půlroční odklad, to znamená do konce letošního roku. Vedení města tím chtělo na klub vyvinout tlak, aby se snažil peníze aktivně shánět, spolumajitel Radek Zaťko ale termín pro Chomutovský deník označil za likvidační.

Nakonec ještě před zasedáním došlo ke kompromisu a také ke shodě mezi zastupiteli koalice i opozice. Marek Malý z ANO 2011 navrhl termín 30.6. 2017 a zastupitelé ho naprosto bez diskuze schválili.

Radka Zaťka z fotbalového klubu ta zpráva pochopitelně potěšila. „Jsem rád, že nám město vyšlo vstříc i tímto kompromisem," oddychl si. „Budeme mít větší prostor peníze sehnat."

Jak dodal, vedení klubu už na tom nějaký čas pracuje. „Také jsme už část peněz vrátili, konkrétně padesát tisíc," uvedl Zaťko. Přiznal, že to je částka spíš symbolická. „Abychom ukázali, že se k tomu závazku nestavíme zády. Ale také jsme zástupcům města ukázali další možnosti, kde můžeme ušetřit dalších 450 tisíc korun," dodal.

FC Chomutov si peníze od města půjčil loni s tím, že je vrátí do konce roku. Nakonec musel žádat o odklad a město mu vyhovělo půlročním sečkáním. Teď se lhůta prodloužila o další rok.

Klub má finanční problémy od té doby, co přišel do nového areálu na Zadních Vinohradech. Ani sportovně to není úplně ono, letos se FC Chomutov jen těsně zachránil v divizi.