Málo místa, nepřehlednost a různé překážky – to jsou hlavní závady, na které si stěžovali Chomutováci, kteří centrum poprvé navštívili a ve své reportáži je popsal i Deník.

„Nejprve jsem docela dost nadávala na toho 'blbce', který blokoval výjezd a pořád jen couval a popojížděl vpřed. Když jsem se ke sjezdu konečně dostala já, mockrát jsem se dotyčnému v duchu omluvila,“ napsala do diskuze pod zmiňovaný článek nespokojená řidička.


„Parkovací místo jsme s větším vozem hledali poměrně těžko. Zalitovali jsme odjíždějícího řidiče Mazdy 2, který zadním kolem 'odřel' zeď,“ přidala svoji zkušenost další.


Málo místa, škrtání o obrubníky


Stejně jako většinu ostatních ji zaskočil malý manévrovací prostor u výjezdu z parkovišťátka, kterým musí každý řidič velmi pozorně projet, aby se dostal ze střechy dolů. Betonový obrubník a přenosný sokl ze stejného materiálu už po pár dnech nesou stopy pneumatik i nárazníků.


Investor: Parkoviště upravíme


Investor, který obchodní dům postavil, přiznává, že parkoviště není dobře řešeno.

„Po dohodě s generálním dodavatelem a správou centra, bude upravena nájezdová rampa, odstraněn betonový schod a bude vyznačeno navedení řidičů k výjezdovému automatu s bránou,“ řekla Deníku Kateřina Váně, marketingová manažerka skupiny Crestyl.


Otázkou zůstává, jestli zmiňované úpravy opravdu řidičům pomohou. K dalším úpravám totiž není na střeše mnoho místa, nebo by musely být udělány na úkor počtu parkovacích míst.


Na místě taky zůstanou železné nosníky, které podpírají zastřešení parkovacích míst. Jelikož zasahují do plochy parkoviště, překážejí řidičům, kteří chtějí svůj vůz zaparkovat nebo naopak vyjet. Parkování v Centralu tak zřejmě bude stále dobrodružstvím.