Plesová sezóna už nedočkavě ťuká na dveře a s ní i maturitní plesy. Na některých z nich učitelé a ředitelé rozdali šerpy svým žákům už během prosince, velká část ale na svůj večer teprve čeká leden a únor maturantům připomene, že zkouška je už za dveřmi, kdežto návštěvníkům nabídne rozmanitou porci zábavy. Jaká témata jsou letos zajímavá?

Kupředu levá

Zpátky v čase se vydáte na plese budoucích hasičů ze Střední školy energetické a stavební. „Padaly různé návrhy a nápady, ale vždy někdo řekl, že už něco podobného nějaká třída měla dva roky nazpátek. Jednou o matematice mě napadlo téma Sovětský svaz Všichni byli pro, takže domluva naprosto bez problémů a to upozorňuji, že nás je ve třídě 29 kluků. Jinak tématem nechceme na nic poukazovat. Bereme to jen jako srandu a originální téma," vysvětluje Jan Michalitschke, jeden z organizátoru plesu třídy strojníků požární techniky. „Počítáme s nějakými dobovými uniformami, beranicemi a rubaškami. Určitě se budeme snažit navodit tuto atmosféru jak výzdobou, tak i programem, takže třeba předtančení je celé ve stylu Sovětského svazu," říká o večeru Michalitschke. Chomutovské divadlo si připomene minulý režim 28. února od 20:00.

Hotová věc

Jinde ale měli jasno už dlouho dopředu. „Víme už od třeťáku. Těch témat bylo ve hře hrozně moc, třeba Hawai nebo námořníci, tak jsme se rozhodli to tak nějak spojit a udělat vlastní téma Přes palubu," vysvětluje jedna z pořadatelek plesu budoucích zdravotních sestřiček Michaela Němečková. „Co to znamená? Přijďte a uvidíte," směje se. Ples hostí taktéž chomutovské Městské divadlo, a to 17. ledna od 20:00. Těšit se můžete třeba i na cvičenou kolii Jerry z televizní talentové soutěže.

Den zamilovaných

Ideální situaci však zažili studenti klášterecké oktávy jejich ples totiž vyšel na 14. února den všech zamilovaných tak přímo nabízel jinak spíše pro maturáky netradiční téma. Studenti osmiletého cyklu to tak měli poměrně jasné. „V zásadě byly ve hře jen dvě témata a s ohledem na datum plesu Valentýn nakonec vyhrál," říká o volbě tématu studentka Linda Vackeová.

Ne vždy bez potíží

V jiných třídách to ale zase jako po másle nešlo. „Nebylo úplně lehký se dohodnout, o to byl pak větší problém, když jsme se dozvěděli, že podobné téma si odhlasovali ve třídě, která má ples dříve" popisuje počáteční problémy maturáku 4.G z kláštereckého gymnázia Oxana Kovbasyuk. Ples s názvem „Maturanti z jiné planety" proběhne opět v chomutovském divadle, 24. ledna od 20:00, těšit se můžete třeba na světelnou show.

Studenti střední průmyslové školy v Chomutově si připomenou zlatá léta černých trhů a hrozivých samopalů 21. února od 20:00 v Městském divadle „Ve třídě máme skoro jen kluky, takže mafie byla jediným kompromisem," říká Květa Prokopová. Večerem provede Zdeněk Izer.