Soutěž hubněte s Deníkem je u konce. Trojice žen, které se do soutěže dostaly a mohly tak bezplatně cvičit v Tigr Relax Clubu, prožily poslední týden usilovné dřiny v posilovně pro krásnější křivky.

Každé z nich se za těch šest týdnů povedlo nějaké to kilo navíc shodit dolů.

Úvodní představení soutěže a odkazy na všechny dosud vyšlé články o průběhu soutěže najdete ZDE

Martina: Soutěž mi vzala jen pár kil

Martina si pochvaluje, že se ji po šesti týdnech zlepšila kondička. ,,Cvičí se mi teď mnohem lépe než na začátku. Je to znát, Někdy se sice cítím po cvičení trochu unavená, ale brzy to přejde.“ uznává pokrok Martina. Martina na sobě pozoruje i jiné změny. ,,Na některých místech mám teď volnější kalhoty, což je fajn,“ raduje se Martina.

S úspěchů se těší i její osobní trenér. ,,Musím uznat, že jsem spokojený. Martina v podstatě zahájila pravidelné cvičení před dvaceti dny a výsledky jsou tomu odpovídající. Při pravidelných návštěvách v klubu, což je třikrát týdně, se sama přesvědčila, že vše funguje velice spolehlivě a společně s upraveným jídelníčkem se s nadváhou dá velice dobře bojovat,“ vypráví o Martině její osobní trenér Ludvík Lhotský.

Martina je ráda, že se do soutěže přihlásila a slibuje, že cvičit bude i po jejím skončení. ,,Soutěž mi dala možnost si zacvičit něco, co mě baví. Také jsem se naučila, na co jsou některé stroje v posilovně a jak je využívat. Rozhodně budu cvičit dál. Jsem ráda, že jsem se přihlásila, protože mi soutěž, kromě pár kil a troše soukromí, nevzala nic,“ dodává s úsměvem Martina.

Zhodnocení výživovým poradcem Martinem Matoušem:
Slečna Martina bohužel nedosáhla takových výsledků, jak jsem předpokládal. Pokles je pouze 1,9 kilo. To je sice zajímavé, ale při její hmotnosti by to mohlo být kolem pěti kilo. Měla to dobře nastartováno a mohla toho dosáhnout, jak bylo vidět už z výsledků kontrolního měření na začátku měsíce.
Pozitivní je výsledek poklesu tuku v těle o 5,1 kilo a nárůst svalové hmoty o 1,7 kilo. Přes boky zhubla o dva centimetry a kolem stehen o čtyři.
Výsledky jsou jistě povzbudivé a hned viditelné. Odhaduji, že přerušení cvičebního a stravovacího režimu dovolenou a následný pokles celkové motivace stojí za těmito neslavnými výsledky.

Do dalšího období bych slečně Martině doporučil znovu se vrátit ke své tréninkové píli, kterou měla na začátku a za kterou ji chválil její osobní trenér. Ve stravování se prostě „kousnout“ a začít důsledně dodržovat původně navržený jídelníček a strukturu stravy. Bohužel pravda je krutá, právě ty nevhodné stravovací návyky, které ji dostaly až do těžké obezity, je nutné přestat obhajovat a utvrzovat se v nich.

Přeji slečně Martině pevnou vůli, silnou mysl a viditelný úspěch v jejím dalším hubnutí, protože tím může zásadně vyřešit svůj budoucí zdravotní stav.

Lea: Ubyla kila, přibyl úsměv

Lea je šťastná, že se do cvičení dala. Nejenom, že se jí podařilo zhubnout pár kil, ale také se dostala do dobré nálady. ,,Jsem ráda, že jsem byla pod drobnohledem a měla jsem potřebu se více snažit. Určitě se snažím dál a nepolevuji, protože vidím rozdíly na své postavě. Toho si všimly i kolegyně v práci pozitivně zhodnotily dobré výsledky, což mě potěšilo. Pohyb hodně pomáhá odpočívat i psychice a ta je v mém povolání učitelky v mateřské školce také důležitá. Takže mi tato soutěž dost dala. Ukázala mi, že když změním styl života, vše se zvládne s pohodou a hlavně se stálým úsměvem,“ vypráví o účasti v soutěži Lea.

V posledním týdnu cvičení Lea trochu zhřešila, protože měla narozeniny. ,,Krapítek jsem tento týden hřešila s jídelníčkem, vyskytly se moje narozeniny a to si žádá přimhouřené očko,“ prozradila na sebe Lea. Rodina ji po celou dobu velmi podporuje a k narozením od nich dostala originální dárek. ,,Doma mi k narozeninám koupili hodinky, které mi hlídají tep a rovnou spočítají, kolik pak jsem spálila kalorií. Naštěstí přibalili i krásnou kytku,“ s úsměvem říká Lea.

Lea přiznává, že pro ni začíná být cvičení trochu namáhavé. ,,Cvičení je po šesti týdnech krapet namáhavější. Nejsem už tak odpočinutá, ale i přesto se donutím,“ povzdychla si Lea. Její osobní trenérka ji v jejím snažení podporuje a za její dosažené úspěchy ji chválí. ,,Lea za měsíc a půl udělala velké pokroky. Má pevnou vůli. Na klientce je vidět veliká touha po změně postavy, ale díky tomuto cvičení také po změně životního stylu. Pevně věřím, že Lea po ukončení soutěže nezanevře na cvičení a dále bude provádět tělesnou aktivitu pro vlastní lepší pocit. Já ji budu držet palce,“ fandí Lea osobní trenérka Jana Mališová.

Zhodnocení výživovým poradcem Martinem Matoušem:
Paní Lea po celou dobu soutěže prokazovala velkou cvičební píli, důsledně dodržovala předepsanou stravu a to i na dovolené. Prostě přistoupila k této výzvě zodpovědně a samozřejmě výsledky tomu odpovídají.

Pokles celkové váhy je o 5,7 kilo. Je to poklesem tukové vrstvy, která se také snížila o 5,7 kilo. Svalová hmota zůstala zachována. Toto je správné hubnutí, dostatek bílkovin ve stravě ochránil svalovou hmotu a pokles se děl pouze na úkor tuku. Paní Lea tento pokles jistě vidí v obvodu pasu, který se zmenšil o 2,5 centimetru a obvod boků se snížil o 5,5 centimetru.

Do dalšího období nenavrhuji žádné změny jídelníčku, stačí dodržovat to, co bylo již napsáno. Paní Lea bude dále pokračovat ve cvičení v našem klubu, takže můžeme dlouhodobě řídit její další hubnutí. Výhledově navrhnu nový stravovací plán na prosinec a leden, což bude stabilizační fáze, abychom nechali organizmus odpočinout, a také si paní Lea může o svátcích dopřát. Pak zase nastavíme nový redukční jídelníček, který opět povede k dalšímu poklesu hmotnosti a tvarování postavy.

Paní Lee přeji do dalšího období mnoho odhodlání a pevné vůle a jsem rád, že je pozitivní motivací pro další ženy.

Kateřina: Manželův slib je motivace

Katka byla přes víkend nemocná a tak to na jejím posledním cvičení bylo znát. “Po šesti týdnech se mi cvičí už dobře, i když mě dohonila viróza a čtyři dny jsem byla nepoužitelná. Tento týden jsem absolvovala poslední trénink s osobním trenérem a Zumbu, ale ještě to po té nemoci nebylo úplně ono. Navíc jsme před cvičením byli s dětmi plavat, takže mi nohy moc neposlouchaly, ale i tak se mi to líbilo. Zumba je můj favorit,“ přiznává Katka.

Osobní trenér na Katku během soutěže pěl jen chválu, není tomu jinak ani při konečném zhodnocení. ,,Kateřině šlo cvičení velice dobře. Při osobních trénincích se naučila správně provádět cviky v posilovně a dobře nastavovat cardio stroje pro účely hubnutí. Přesto měla radši kolektivní lekce, nejraději navštěvovala Zumbu a Flexi bar. Vím, že to neměla se dvěma dětmi jednoduché, přesto chodila třikrát týdně cvičit. Prostě to jde, když se chce a rodina pomůže. Výsledkem a odměnou je pak zdravá maminka a pěkná manželka,“ tvrdí o snažení Katky v průběhu soutěže osobní trenér Jiří Rendl.

Během soutěže si Katka moc nefandila a žádné velké změny na sobě nepozorovala a stále si lámala hlavu s jídelníčkem, ale to se změnilo. ,,Musím říct, že i když jsem celou dobu tvrdila, jak to nezvládám, tak po včerejším zhodnocení se musím pochválit. Snídaně i večeře plním v podstatě podle vzorového jídelníčku. Svačinky pravda někdy ošidím, ale šidím je povětšinou ovocem a večeře ikdyž to zrovna není zeleninový salát, jsou vesměs také zdravé. Jediným oříškem pro mě zůstal a asi i nadále zůstane oběd,“ vypráví. „Co se týká mého vzhledu, tak jsem žádný velký rozdíl celou dobu nepozorovala, ale setkávala jsem se v posledním týdnu s pozitivními reakcemi okolí, což mě moc potěšilo a tento týden jsem se odhodlala asi po dvou měsících vyzkoušet džíny od kamarádky, které jsem tehdy oblékla jen do půli stehen. Včera jsem je zapnula a jsou pohodlné. Díky tomu jsem narostla já i moje sebevědomí,“ dodává Katka.

Manžel Katku ze začátku podporoval, ale jeho nadšení ovadlo, teď se ji snaží motivovat kulišácky. ,,Podpora rodiny je již pouze skrytá. Manžel vyhrožuje, že jestli se mi povede zhubnout pod sedmdesát kilo, začne hubnout taky. Takže mám velikou motivaci do budoucna, ale s tím časem na cvičení je to mizérie,“ povzdechuje si Katka.

Kvůli tomu, že má doma dvě malé děti, nemá na intenzivní cvičení moc času ani sil, ale i přes to si po skončení soutěže vyšetří čas na jeden trénink volejbalu týdně. ,,Od příštího týdne začínám zase hrát pravidelně volejbal, což sice není ideální hubnoucí pohyb, ale pořád je to alespoň pohyb,“ tvrdí Katka.

Po šesti týdnech boje s přebytečnými kily a následnými dobrými výsledky, je Katka ráda, že se do soutěže přihlásila. ,,Ze cvičení a celé soutěže mám skvělý pocit. Pomohla mi vydržet takhle „dlouhou“ dobu na sobě pracovat. Líbil se mi osobní přístup a zájem celého personálu Tiger Clubu a moc si vážím toho, že jsem zrovna já dostala příležitost naučit se díky nim žít lépe a intenzivněji. Největší plus vidím v milých reakcích okolí na změny mého vzhledu. Soutěž mi také vzala mé přesvědčení, že já nikdy nezhubnu,“ vypráví o necelých dvou měsících soutěže Katka.

Zhodnocení výživovým poradcem Martinem Matoušem:
Strava i cvičení bylo přizpůsobeno skutečnosti, že paní Kateřina kojí a proto nepůjde o velký úbytek hmotnosti, ale spíše o nastartování správného stravování a vhodného pohybu.

Z výsledků, které jsou v tabulce je přesto vidět, že celkový pokles hmotnosti byl 1,1 kila, co je ale cenné, tak svalová hmota nabyla o 0,6 kilo a úbytek tukové vrstvy byl 2,2 kila. Toto považuji za velký úspěch, paní Kateřině se povedlo nastartovat správné hubnutí a kdyby takhle pokračovala dál, tak se zbaví nadbytečných tuků a zároveň zpevní postavu. Tento výsledek může být inspirací i pro další maminky, že i přes omezení, která mají, mohou se sebou něco dělat. Další výsledky úbytku centimetrů v pase -5 cm a v bocích - 4,5 cm jsou viditelným úspěchem.

Mým doporučením pro paní Kateřinu do dalšího období je vytrvat ve stravovacím režimu a ve cvičení, protože tato investice se dlouhodobě vyplatí, ve vzhledu, vlastním sebevědomí a hlavně ve zdravotním stavu.

Která ze soutěžících je vám svým přístupem k hubnutí nejsympatičtější? Podpořte naše soutěžící v celokrajském klání - dejte jim svůj hlas v anketě vpravo!