Cíl soupeře v této sezóně zůstává stejný jako v té loňské. „Chceme bojovat o play off,“ hlásí prezident klubu Martin Buřič. Úvod soutěže se však týmu vydařil až nad rámec, čímž Kolín zamotal hlavu jak odborníkům, tak i sázkařům.

Nejdříve poznala sílu hráčů od Labe ústecká Sluneta (93:64), pak i na domácí palubovce ambiciózní Inter Bratislava (75:77). Ve třetím utkání podlehli Kolínští doma Pardubicím, když cítí určitou křivdu ze strany rozhodčích. Následně smetli z domácí palubovky rozdílem třídy USK Praha (102:65) aby se pak postarali o překvapení kola a zvítězili v obávaném nevlídném prostředí ostravské haly Tatranu, kde porazili domácí NH 86:76.

V úterý pak podlehli doma obhájci titulu z Nymburku. I proto bude Kolín v utkání jasným favoritem. Chomutovským příliš nevěří ani legenda Milan Doksanský.

„Kolín má dobrý start do sezóny. Poučený z přípravného utkání zde v Chomutově si podle mě bohužel odveze výhru.“

Domácí Levharti ale rozhodně nedají svou kůži lacino. Před domácím publikem budou chtít odčinit remízu a následnou porážku z Plzně. Utkání začíná v Městské sportovní hale v 15:00.

Informace z tábora Levhartů
Stávající průběh MNBL naznačil, že ambice našeho sobotního soupeře jsou vyšší, než deklaruje. Náš tým naopak neprodal v utkání v Plzni svou formu, se kterou se prezentoval jak v Opavě, tak i v Levicích. To se samozřejmě bude snažit napravit už v soboru před domácím publikem. I když jsou kolínští favoritem, budeme bojovat o vítězství. S Kolínem jsme, jako s jediným týmem z MNBL, sehráli před sezónou dva přípravné zápasy. Soupeře tedy dobře známe a pokud se podaří eliminovat údernost tria amerických hráčů stejně jako spolehlivého Machače a aktuálně ve výborné formě hrajícího Jelínka, šance na vítěztví určitě je.