Zástupce státní veterinární správy za asistence městských strážníků přistoupil k razantnímu kroku a po dvou měsících odebral jednadvacetiletému muži štěně irského setra, který byl už loni v listopadu nalezen odhozený v igelitové tašce v zuboženém stavu v lesním porostu v Litvínově.

Případem se tehdy zabývala státní policie, ale protože se nepodařilo prokázat, kdo za téměř utýraného psa může, úřady rozhodly o vydání psa zpět majiteli.
„Požádali jsme státní veterinární správu o závazné stanovisko, zda je pes týraný. Ti to potvrdili. Chovateli psa již bylo posláno rozhodnutí, ale zatím nebudeme sdělovat, co je v obsahu,“ řekl Štefan Gažůr z odboru životního prostředí litvínovské radnice, který se případem zabývá.

Na podvyživeného psa tentokrát upozornili sousedé, kteří se obrátili na veterináře s podezřením na další týrání. V bytě poté veterináři a strážníci nalezli štěně opět v zuboženém stavu, které vážilo pouhých třináct kilogramů. Majitel psa navíc nenechal vyndat dlahu z chirurgické ocele, kterou štěněti aplikovali veterináři při náročné operaci nohy. Otec mladého muže se proti odebrání odvolal.

„Byl hrozně vyhublý, před měsícem již měl jít na operaci na vyndání dlahy. Pejsek je již po operaci, museli mu ale odsekávat i kus kosti kvůli zanedbání péče,“ řekla Deníku veterinářka Petra Huňáčková. Zvíře se nyní zotavuje. Je veselé a lidi má rádo.

Miroslava Huláková, Jan Vraný