„Podle statistiky je to přesně čtyřicet dva lidí za dobu od prvního července do konce září,“ uvádí přesná čísla vedoucí sociálního centra Olga Šoltésová.


Služby centra podle ní vyhledávají lidé zhruba ve věku od dvaceti do čtyřiceti let, kteří se ocitli v situaci, kterou neznají a neumí jí sami vyřešit.
Například tam přišla žena, která byla zrovna v rozvodovém řízení a bydlela v bytě, který vlastnila společně s manželem. Ten jí psychicky trápil tím, že do bytu stále chodil a odnášel si věci, které měli manželé dohromady.


Žena byla psychicky na dně, tak začala docházet do poradny sociálního centra, kde jí poradili, jak se v dané situaci bránit.


Navštěvovat centrum začala i slečna s mentální retardací, aby se naučila základy na počítači. Dnes i díky tomu pracuje v tréninkovém programu pro handicapované v Café Atrium v Chomutově.


Jako poslední lze zmínit rodinu, kterou pracovnice sociálního centra samy oslovily, přišly s nabídkou pro jejich děti, jestli se nechtějí zapojit do kroužků Šikulka a Všeználek. Nakonec zjistily, že rodina má mnohem víc problémů. „Rodiče neuměli například děti správně obléct, když bylo vedro, chodily navlečené a naopak. Naučily jsme je, jak být správnými rodiči,“ popisuje Šoltésová.


Pokud si lidé z Kadaně i jejího okolí nebudou vědět rady s určitou situací, v Radce jim pomohou. Poradí téměř se vším, poskytnou informace, pomoc při vyřizování běžných záležitostí, doprovodí na úřad, pomohou s vyplňováním formulářů a s mnoha dalšími věcmi. Centrum sídlí v ulici kpt. Jaroše, pracovnice docházejí i do bytů.