Horští záchranáři včera už od rána řešili, jak se k muži dostat, aby zjistili, jestli je v pořádku. Chalupa leží v chatové oblasti kus od Nového Města na Teplicku. Vánice však byla tak silná, že se k němu nedokázali dostat ani na sněžném skútru. Nakonec jeden ze záchranářů vyrazil do terénu na lyžích.

K chatě se dostal a seniora tam naštěstí našel v pořádku. „Mobil se mu prý porouchal, proto nemohl dát zprávu. A přes závěje sněhu se odtamtud nedá ani odejít,“ vylíčil bílé vězení náčelník Horské služby Krušné hory Miroslav Güttner. Záchranář dal hned vědět rodině, aby příbuzné uklidnil.

Muž má na chatě zásoby jídla, takže na chatě zůstane. Záchranáři přesto plánují, že se ho zítra pojedou znovu zkontrolovat, jestli mu něco nechybí. Našli už i cestu, po které se k chatě dostanou na terénní čtyřkolce.

Kromě toho horská služba včera zasahovala, kde se dalo. Převážela například na skútru nemocné dítě z hotelu v Loučné pod Klínovcem do svého střediska na Božím Daru. Ten na rozdíl od jiných horských obcí není odříznutý, takže si tam dítě mohl vyzvednout otec a odvézt ho domů.

Záchranáři pomáhali také při vyprošťování lidí, kteří na horách uvízli se svými auty. Jak Güttner dodal, horská služba nemůže vyprostit ze sněhu přímo automobily, ale může dopravit jejich posádky na sněžných skútrech do tepla.