V ulicích měst můžeme proto nyní vidět pejsky v pestrobarevných svetřících, mikinách s kapucemi, v bundičkách či kožíšcích.

V těchto mrazivých dnech bez slušivé bundičky ven nevyráží ani šestiletý yorkšírský teriér Jonáš. „Mám pro něj celkem tři oblečky, na zimu zateplenou bundu a svetr. Bez toho v těchto dnech na procházky nevyrážíme. Třetí obleček, kostým vosy, máme spíš na psí plesy a jiné recesistické akce,“ prozradila Jana Keslová.


Nejvíce trpí zimou psi chovaní v bytech

Teplé oblečky jsou vhodné zvláště pro pejsky s krátkou srstí, kteří žijí v bytě. „Teplé oblečky jsou vhodné zvláště pro pejsky, kteří jsou chováni v bytech. Takoví psi hůře snášejí velké teplotní změny. Zvláště u menších pejsků, například jezevčíků, je dobré, když mají zakryté i břicho. Avšak všeho s mírou,“ říká veterinář Milan Klečka.

Pejskům nedělá dobře ani ťapkání po posolených chodnících a cestách, které dráždí jemnou kůži na tlapkách. „Po procházce je vhodné omýt pejskovi tlapky vodou. Doporučil bych také jako prevenci používání speciálních mastí, které jsou dostání ve zverimexech, či jiných inertních mastí,“ doplnil veterinář.

Na trhu je velké množství oblečků, jak pro malé psy i pro velké. Koupit se dají jednobarevné oblečky po pestré vzory, či s různými modními aplikacemi. „Na jaro a podzim lidé hodně kupují svetříky, ceny jsou různé, dají se pořídit od 180 do 300 korun. V zimních měsících hodně kupují zateplené, nepromokavé bundy, které jsou od 200 do 550 korun. Pejskaři hodně dají na funkčnost, ale i na vzhled. Někteří berou oblečky jako módní doplněk. Lidé také hodně kupují masti na tlapky,“ potvrdila Renata Jaňourová z místního zverimexu. Při nákupu je důležité vybrat správnou velikost, obleček by neměl nikde škrtit.

K dostaní jsou také botičky pro psy, ty ale podle majitelky zverimexu nejsou zas tolik v oblibě.

Chráníte svého pejska před zimou? Pošlete nám jeho fotku v oblečku, či s jinou ochranou, otiskneme je na stránce U nás doma. Můžete tím poradit i ostatním čtenářům – pejskařům. Nebo jste proti? Diskutujte.