Neprůjezdný je sedmikilometrový úsek silnice z Loučné pod Klínovcem na Měděnec, ze stejných důvodů je znovu uzavřen také více než pětikilometrový úsek v obcích Kryštofovy Hamry a Výsluní. Na Chomutovsku také na řadě míst komplikuje dopravu ledovka a řidiči by měli jezdit opatrně, varují silničáři.

Už od neděle jsou v Ústeckém kraji neprůjezdné také tři kilometry silnice mezi Polepy a Chodouny na Litoměřicku. O uzavření vozovky rozhodl krizový štáb Městského úřadu Roudnice nad Labem kvůli vodě, která přetéká přes vozovku, mrzne a tvoří ledovou barieru, informuje o tom server www.dopravniinfo.cz. Doprava je proto směrována na objížďku přes obec Lounky. Už od pátku je pro dopravu uzavřena silnice do Německa v Hřensku, kterou ohrožuje uvolněný skalní masiv.

Teploty v kraji se pohybují kolem bodu mrazu. V horských oblastech sněží a fouká silný vítr, který vytváří sněhové jazyky a závěje. V nižších polohách prší nebo padá sníh s deštěm a silnice mohou namrzat a klouzat. I na hlavních tazích leží zbytky rozbředlého sněhu. V horských oblastech a na silnicích nižších tříd leží zledovatělá vrstva sněhu a motoristé bez zimní výbavy by do hor neměli vyjíždět.

Autor: ČTK