Herna pro zmožené děti


Nejvíc změn se týká klínoveckého Skiareálu.

„Nejde ale o výrazné technologické novinky,“ podotýká jeho jednatel Martin Píša. „Přikoupili jsme čtyři nová sněžná děla, takže bude svahy zasněžovat celkem 45 děl. A dále přibude bufet na vrcholku Klínovce.“ Ten doplní plejádu zavedených „občerstvoven“ v areálu. Běžně jsou lyžařům a snowboardistům k dispozici tři restaurace, sedm stánků a barový deštník u dámské sjezdovky.

Naprostou novinkou má být herna s odpočinkovým prostorem. „Ve světě je to běžná věc, tak jsme o ni také chtěli rozšířit rejstřík služeb,“ přiblížil Píša. „Děti, které se učí v lyžařské škole si tam budou moci odpočinou, zahřát se, nasvačit, nebo si pohrát. Dozor bude zajištěný,“ dodal informaci důležitou pro rodiče.

Ceny zůstávají zůstávají stejné. „Rozšířila se jen škála rodinných jízdenek, takže mohou jezdit dva rodiče a dvě děti, nebo dva rodiče a jedno dítě,“ upozornila na příjemnou změnu pracovnice infocentra Krista Balážová. „Nově jsme je zavedli pro juniory do 18 let.“

Oproti tomu zůstávají podmínky v lyžařské areálu na Mezihoří nezměněny.

„Největší vymoženosti jsme stihli za posledních pět let. Obě sjezdovky jsou kompletně zasněžované, funguje odbavovací systém pro čipové karty a máme dobrou rolbu,“ je spokojený Jiří Rytíř z TJ Mezihoří.

Také ceny zůstanou při starém.

Ráj pro snowboarďáky


Sjezdovky na Pyšné bude od letoška rovnat nová rolba. Půjde jí to snadněji, protože klub Slovan Jirkov nechal srovnat terén velké sjezdovky.
„Uprostřed přímo nad cestou museli lyžaři zdolávat velké hrby. Pro lepší plynulost jízdy i práci rolby jsme je nechali srovnat,“ upřesňuje prezident klubu Tomáš Procházka.

V blízké budoucnosti se tu chystá novinka, a to snowpark v blízkosti dětského areálu tzv. na Průseku.

„Zatím není jisté, jestli ho dáme dohromady ještě v tomto roce, ale každopádně to máme ve výhledu,“ přislíbil prezident.

O cenách za jízdenky bude klub teprve jednat.