Kdo v sobotu ráno vykouknul z okna, možná nevěřil svým očím. Všude bílo! Vrstva napadaného sněhu sice nebyla kdovíjak velká, ale zase dost na to, aby se udržela a hned neroztála. Navíc ještě po osmé stále sněžilo.

Hory ozdobil první poprašek sněhu už v pátek, ale lidé ve městech ho tak brzy nečekali. "No bylo to překvapení, co vám budu povídat," smála se Dita Jakešová z Písečné. "Ale nemůžu říct, že nepříjemné, nikam jsem se nechystali a z okna se na to hezky kouká," dodala. Trochu starostí možná přidělal organizátorům víkendových akcí, naopak radost mohl udělat dětem. 

První letošní sníh dlouho nevydrží, alespoň ne ve městech. Sobota má být podle meteorologů jediným dnem, kdy bude sněžit, pak půjdou teploty mírně nahoru a bílá peřina roztaje.

A co vy? Máte radost nebo vás sníh otrávil? Vyrazíte do hospody na běžkách? Nebo Vaše děti už vytahují ze sklepa boby? Jak vidíte sníh z okna vy? Pošlete nám do nedělního poledne fotku na téma První letošní sníh na chomutovsky@denik.cz. Otiskneme je v pondělním vydání a nejhezčí odměníme dvěma volnými vstupenkami do Podkrušnohorského zooparku! Tak nezapomeňte uvést i kontakt.