Koncentrace prachu tu poklesly skoro o 100 mikrogramů, mezi 14:00 a 15:00 hodinou tu přístroje naměřily 21 mikrogramů polétavého prachu na metr krychlový. Čtyřiadvacetihodinová koncentrace však odpoledne stále výrazně přesahovala limit.

Opačný trend lze pozorovat v Mostě, tam se koncentrace prachu během dne zvyšují. Mezi 11:00 a 12:00 se tu dalo naměřit 221 mikrogramů prachových částic na metr krychlový. Po krátkodobém ranním zlepšení se množství prachu v ovzduší zvyšovalo také v Lomu na Mostecku a v Teplicích.

Ovzduší, jehož kvalitu meteorologové hodnotí jako velmi dobrou či dobrou, dýchají obyvatelé západní části kraje, především v Krušných horách. V Tušimicích se hodinové koncentrace pohybují v normě, čtyřiadvacetihodinové však stále přesahují povolený limit.

Smogová situace v Ústeckém kraji platí od 23. ledna. Na většině území České republiky se o víkendu rozptylové podmínky zlepšily, smogová situace již byla odvolaná v Olomouckém, Zlínském, Libereckém, Středočeském, Jihomoravském a Moravskoslezském kraji.