Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Smetanovy sady se dočkají nových cest a laviček

Kadaň - Smetanovy sady v centru Kadaně, které byly založeny před více než sto lety, město nechá obnovit. Investici za asi 12 milionů korun umožní výsledek hospodaření, jež skončilo v loňském roce s výrazným přebytkem.

11.2.2015
SDÍLEJ:

Smetanovy sady v centru Kadaně.Foto: Deník

„Projekt na obnovu už velmi poničených cest v parku a také mobiliáře, tedy laviček a odpadkových košů, jsme nechali zpracovat už v roce 2006. I když máme finanční rezervu, přesto požádáme o dotaci z Regionálního operačního programu (ROP) Severozápad. Buď uspějeme, a výrazně ušetříme, nebo náklady uhradíme z vlastních prostředků. Každopádně park opravíme. Abychom vyhověli podmínkám dotace, musíme to stihnout i s vypracováním monitorovací zprávy do října," uvedl kadaňský starosta Jiří Kulhánek.

Předpokládá, že výsledná cena z výběrového řízení na dodavatele stavby bude nižší. „Ceny stavebních prací, zejména zemních, klesají. Navíc se dá očekávat, že vzhledem ke konkurenci mezi stavebními firmami, bude vítězná cenová nabídka pod současným odhadem. V případě rekonstrukce Löschnerova náměstí jsme předpokládali náklady v úrovni sedmnácti milionů korun, vítězná firma ale předložila cenovou nabídku o šest milionů korun nižší," vysvětil starosta.

Investice obnovy Smetanových sadů zahrnuje kromě výměny laviček a košů za nové také odstranění stávajícího povrchu cest a jejich nahrazení mlatovým povrchem z přírodního kameniva ve směsi s jemnější frakcí, které se následně mechanicky zhutní. U výstupů z parku, které vedou do kopce, se položí štítová dlažba. Zabrání splachu dešťové vody na cesty.

Obnova parku se zařadila mezi nejvýznamnější investiční akce města v letošním roce. Bude jich na 40, vyžádají si 85 až 90 milionů korun. Po dokončení revitalizace Löschnerova náměstí v březnu se město zaměří na vybudování dalšího náměstí v sousedství, pracovně nazývaného Studentské. „Bývalo zde autobusové nádraží. Studii proměny této plochy ve funkční náměstí velmi dobře zpracoval student místní stavební průmyslovky. Do konce března chceme mít hotový projekt, poté vyhlásíme soutěž na dodavatele stavby. Práce by firma mohla zahájit na podzim," doplnil Kulhánek.. Na financování prací má město rezervu 25 milionů Kč. Pokračovat budou i restaurátorské práce ve Františkánském klášteře, který patří mezi nejvýznamnější památky Kadaně. Město se snaží o jeho zařazení na seznam Unesco. Úprav pozemků a ploch ve svém okolí se dočkají i obyvatelé sídliště E. Završí se tak regenerace panelových sídlišť, kterou město zahájilo v roce 2002. Kromě úprav vozovek, chodníků, přístřešků na popelnice, rekonstrukce veřejného osvětlení, parkových úprav a výsadby zeleně regenerace zahrnuje i vybudování nových parkovacích míst. Vzniklo jich postupně až 600.

Autor: Jan Foukal Mgr.

11.2.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Utkání Chomutova proti Mukařovu

Florbalisté Chomutova vyzvou českého velikána

Šlapání zelí a vepřové hody na Lesné.

V Lesné v sobotu šlápnou do zelí. Můžete také

Do Sněmovny chce bohém v bílém klobouku a houf kormidelníků

Ústecký kraj - Bohém s bílým kloboukem, rastaman nebo prodejce semen léčivých bylin u Pirátů, případně vydavatel Teplického kurýru u Rozumných. I s takovými profesemi se můžete setkat na kandidátkách pro volby do Poslanecké sněmovny.

Čerti vystoupí v Kadani s pekelným stanem

Chomutov - Letos pekelníci nepřijedou do Chomutova, kde loni někteří diváci udělali pěknou ostudu. Dočkají se ale děti v Kadani.

K zastávkám se budeme klouzat, láteří lidé kvůli výluce v Jirkově

Jirkov - Trolejbusy nebudou čtvrt roku zajíždět do tří stanic.

Naši prvňáci ze ZŠ Údlice

Každou středu vám představujeme čerstvé prvňáčky z Chomutovska

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení